Hej, moje zadanie jest banalnie łatwe, jak zawsze zresztą. Otóż potrzebne mi są wszelkie informacje o Zbrodni Katyńskiej. Ale wszelkie linki do wikipedii czy stronki poświęconej Katyniu możecie sobie darować. Szukam czegoś nowego, oryginalnego… jakieś dokumenty, opisy, wspomnienia, ciekawostki… dobre też będą jakieś wyraźne zdjęcia z tamtych i obecnych czasów. Wiadomości na temat ekshumacji i śledztw też mile widziane. Odpowiedzi mogą być w formie linków lub skanów, a także w formie pisemnej. Mogą się również pojawić jakieś artykuły prasowe dotyczące Zbrodni na przełomie lat. Osoba, która znajdzie najwięcej i najlepiej, otrzyma na pewno NAJ. A pojedyncze linki lub banalne wiadomości od razu usuwam. Liczę, że sobie dacie radę ;D

2

Odpowiedzi

2010-04-07T21:29:12+02:00
Http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katy%C5%84ska

http://federacja-katyn.org.pl/dzieje_kalendarium.php

http://www.poland.gov.pl/Zbrodnia,Katynska,2568.htmlzdjęcia:

http://images48.fotosik.pl/101/dd5211264e1e5263.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b8/Katy%C5%84,_ekshumacja_ofiar.jpg

http://infobot.pl/r/1HWm <--tutaj jest tekst i wycinki z gazetchyba tyle wystarczy, jak by bylo malo to pisz na gg (21834003)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T21:32:44+02:00
1jako wspomnienia po ofiarach katynia są miliony małych guzików z orzełkiem

2Władimir Putin to pierwszy przywódca Federacji Rosyjskiej, który odwiedził Katyń i uczcił pamięć polskich oficerów. Przez wielu komentatorów zagranicznych fakt obchodów został uznany za przełomowy i mający spory wpływ na poprawę stosunków polsko-rosyjskich. Według gazety Wriemia Nowostiej uroczystość ta może być historycznym zwrotem w niełatwych relacjach między Rosją i Polską.

3w załączniku są listy ofiar katynia, pokazane guziki, notatka Aleksandra Szelepina w sprawie zniszczenia teczek personalnych ofiar katynia

4. ciekawostka: Andrzej Wajda, reżyser filmu "katyń" jest synem ofiary katyńskiej. jego ojciec Jakub, został tam zabity. na liscie ofiar było nazwisko wajda ale z imieniem karol. do teraz rozina sławnego reżysera nie wie gdzie jest ojciec a. wajdy. podobne sprawy rodzin katyńskich spokwodowane są wspólnym grobem ofiar, zniszczenia teczek personalnych i ekshumacja, znisczone dokumenty.

5.W Katyniu odbywa się spotkanie głów państw Europy. Najważniejszym wydarzeniem będzie spotkanie Kaczyńskiego z Miedwiediewem. Jest to najważniejsze potaknie. Ma ono dotyczyć odjawnienia tajnych teczek dotyczących Katyńskich ofiar.

6. strony:
http://katyncrime.pl/Z,dziennika,Adama,Solskiego,zamordowanego,w,Katyniu,316.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katy%C5%84ska
http://www.biuletyn.agh.edu.pl/archiwum_bip/_2002/_102/19_102.html

----------------------
mam nadzieję że pomogłam ;)
1 1 1