Napisz list zgodnie z poleceniem:
Chcesz kupić dom lub mieszkanie w Wielkiej Brytanii.Znajdujesz w gazecie ogłoszenie prezentujące nieruchomość, która Cię interesuje.
-Określ, jaki rodzaj domu/mieszkania chcesz kupić i powołaj się na ogłoszenie.
-Zapytaj o odległość od środków komunikacji miejskiej i sklepów.
-Zapytaj o co najmniej dwa interesujące Cię elementy wyposażenia domu.
-Zapytaj o możliwości uprawiania sportów i dostęp do rozrywek kulturalnych w okolicy.

*Pamiętaj o zachowaniu formy i stylu listu. Nie umieszczaj żadnych adresów. Podpisz się jako XYZ. Długość listu powinna wynosić od 120 do 150 słów.


Jeśli wszystkiego nie będzie zgłaszam SPAM, proszę również o tłumaczenie.
Z góry dziękuję ;)

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-07T21:42:02+02:00
Dear Sir!

I am writing to you in response to your advertisement I found in newspaper. I would like to buy terraced house in Great Britain.

I would be glad, if sent me some informations about this property. I would like to know, how far is it from nearest railway station and bus stop. How far is it from shopping mall? Are there any shops next to the house? I need also informations about some furniture. Is the bed included to your sell offer? If yes, how big is it? I am also interested in desk. Has it place for computer? I would also like to ask you about distance from cultural centers. Is there possibility of doing some sports? Have you any stadiums or swimming polls next door?

Thank you in advance for your reply. I will be glad, if you could sell me this house.

Your faithfully
XYZ


Szanowny Panie!

Piszę do Pana w odpowiedzi na ogłoszenie, które znalazłem w gazecie. Chciałbym kupić dom szeregowy w Wielkiej Brytanii.

Byłbym zadowolony, gdyby przesłał mi Pan trochę informacji o tej nieruchomości.Chciałbym wiedzieć jak daleko jest od niej do stacji kolejowej i przystanku autobusowego. Jak daleko jest do centrum handlowego? Czy w najbliższej okolicy są jakieś sklepy? Potrzebuję także informacji a propos mebli.Czy łóżko jest również dołączone do oferty? Jeśli tak, jak duże jest? Interesuje mnie także biurko. Czy ma miejsce na komputer? Chciałbym także spytać o odległości od ośrodków kultury. Czy jest możliwość uprawiania sportów? Czy niedaleko są jakieś stadiony albo baseny?

Z góry dziękuję Panu za odpowiedź. Będę zadowolony, jeśli mógłby Pan sprzedać mi ten dom.

Z poważaniem,
XYZ1 5 1