Odpowiedzi

2010-04-07T21:37:56+02:00
Moim zdaniem Staś Tarkowski Opiekował się cały czas NEL i miał pomysł jak z stamtąd uciec. To że zabił ludzi bo musiał to o nim źle nie świadczy, ale był odpowiedzialny na swój wiek. Uratował dwójkę ludzi kobietę i mężczyznę a oni mu pomogli.Jak Nel była chora to Staś szukał dla Nel chininy.
8 3 8
2010-04-07T21:40:19+02:00
Najbardziej podoba mi się postać Stasia. Staś urodził się, wychował i doszedł do 14 roku życia w Portcie - Saidzie. Wyznawał wiarę chraścijańską.
Był także wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.
Staś ubierał się zgodnie z modą, która panowała w Europie. Dlatego często w czasie podróży paradował w kapeluszu.Uczył się chętnie i łatwo. Miał zdolność do nauki języków, poza polskim, angielskim i francuskim sam wyuczył się języków takich jak arabski, murzyński ki-swahili. Bardzo dobrze znał geografię Afryki. Interesował się polityką, dobrze widział kim jest Mahdi, o co i z kim prowadzi wojnę. Radził sobie w nowych zaskakujących sytuacjach tak jak np. gdy wpadł na pomysł ze zrobieniem latawców z prośbą o pomoc. Staś był chełpliwy i zarozumiały. Czuł się dorosły bo miał 14 lat, a Nel traktował pobłażliwie. Często przechwalał się przed Nel i wymyślał nieprawdopodobne sytuacje, w których mógł popisać się odwagą. Nie wiedział że to o czym marzy już niedługo się spełni. Porwanie, a później samodzielne wędrowanie po dzikiej Afryce zmieniło jego charakter. W czasie podróży Staś zrozumiał własną słabość wobec potęgi przyrody, złych ludzi, chorób, cierpienia i śmierci.
Z początku gdy czytałam książkę, Staś wydawał mi się bardzo zarozumiały. Z czasem trwania powieści główny bohater (Staś) zmienił swój charakter. Postać bohatera tej książki bardzo mi się podobała.
11 4 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T21:45:08+02:00
W lekturze pt. ,,W pustyni i w puszczy" najbardziej podobała mi się postać Stasia Tarkowskieego.
Jest to bardzo dzielny bohater. Doznał wielu bolesnych ran cielesnych, które zadał mu Gebhr, ale nie poddawał się. Chłopiec imponuje mi również swoją odwagą, ponieważ postanowił zabic wielbłądy, należące do wrogów, którymi przemieszczali się przez pustynię.
Młodzieniec to wierzący człowiek. Nie chce przyjąć innej wiary, mimo iz grozi mu gniew ze strony nieprzyjaciół.
Staś jest również troskliwą osobą. Opiekuje się Nel. Podczas jej choroby szuka chininy- lekarstwa na febrę, która dzięki swemu upórowi odnajduje.
Tarkowski to chłopak o bardzo dobrym sercu. Pragnie pogodzić dwa plemiona(Wa-Himów oraz plemię Samburów).
11 4 11