1) Napisz list do małego księcia w którym wyjaśniasz mu dlaczego ludzie dorośli zapominają że kiedyś tez byli dziemi

2)Napisz recenzje przedstawienia teatralnego (tylko takie wiecie ekstra ;p i ponad 1 str a4 no i tam wiecie ;) dokładnie to tytuł balladyna )

1

Odpowiedzi

2010-04-08T11:09:24+02:00
2.Dnia 28 listopada razem z klasą "1c" byliśmy w Radomiu w teatrze. Krekowska Agencja Artustyczna przygotowała dla nas spektakl teatralny pt.: \"Balladyna\" oparty na tragedii Juliusza Słowackiego. Wykonawcami i realizatorami tego dzieła byli pracownicy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. Sztukę wyreżyserował Jan Machulski.
Przedstawienie zostało zrealizowane wielkim nakładem sił i środków finansowych i zachwyca wszystkich widzów.Historia o złej dziewczynie, opowieść o kuszeniu serc złotem, namiętnością, władza i o karze podana została przez reżysera i cały zespół teatru niezwykle plastycznie. Wspaniała scenografia, ciekawe rozwiązania wizualne, gra świateł oraz kapitalne kostiumy Zofii de Ines, czynią z tego spektaklu prawdziwą teatralną perłę.
Dodatkowym atutem jest muzyka Renaty Przemyk do tekstów Anny Sarnieckiej, która świetnie przedstawiła przesłanie tej ballady. Renata Przemyk po raz pierwszy pokusiła się o napisanie muzyki i zaśpiewanie songów w spektaklu teatralnym.
Przekonywująca gra aktorów przeniosła nas w wyobraźni do legendarnych czasów króla Piasta.
Spektakl jest na tyle fascynujący, że zainteresuje z pewnoscią każdego wielbiciela teatru. Warto poświęcić czas i oddać się tej pożytecznej rozrywce. tylko to sobie po zmienaj