Opisz charakterystykę pedagogów i nauczycieli z
lektury pt." Sposób na Alcywiadesa"

Wymień charakterystykę:
-Pani Lilkowska
-Profesor Ejdziatowicz
-Profesor Farfala
-Pani Kalino
-Profesor Misiak
-Profesor Żwaczek
------------------------------------------------------------------------
Bardzo się odwdzięczę tej osobie za rozwiązanie mojego
zadania... niestety miałam tylko 21 pkt, to i je przy tym
wykorzystam :)

1

Odpowiedzi

2010-04-08T08:50:57+02:00
Chyba na lekturę "Sposób na Alcybiadesa"

Profesor Ejdziatowicz- nauczyciel matematyki, zwany przez uczniów Cziadzią. Jest przekonany o wyższości swojego przedmiotu nad innymi. Cały czas, na każdym kroku węszy uczniów. Korzysta ze zmian w klasie, by wychwycic chłopców zdolnych matematycznie lub przejawiających zainteresowania w ich kierunku.

Profesor Kalino- nauczycielka geografi, jedyna po odejsciu pani lilkowskiej i prócz pani Więckowskiej kobieta w męskiej szkole. dzieli z alcybiadesem pracownie. Wobec uczniów jest strasznie wymagająca i nie daje sie zwodzic. Podobnie jak żwaczek nie wierzy w ich przemiane.

Profesor misiak zwany alcybiadesem- ma 62 lata. Jest stary łysy. Jego obwisłe ramiona i przygarbione plecy powodują, że staje sie niz niz jest. Nosi grube okulary i wiecznie wygniecione ubrania. Jest spokojny i łagodny. Nigdy nie podnosi głosu. Zdaniem dyra jest zbyt pobłażliwy dla uczniów. jestnauczycielem sprawiedliwym lecz wymagalnym cierpliwym i wyrozumiałym człowiekiem. Profesor Misiak jest dobrym nauczycielem, chodż nie zawsze docenianym.

Profesor Zwaczek- polonista i wychowawca klasy ósmej, znany z żelaznej ręki. est bardzo surowy. Nie wierzy w zmiane swoich wychowanków i ostrzega alcybiadesa

sorry ale nie wiedziałam dwóch nauczycielów

184 3 184