Odpowiedzi

2010-04-09T18:48:04+02:00
Święta Dominika

Alicja Dominika jest czczona w całym Imperium jako inicjatorka błyskawicznego przewrotu, który zakończył żywot lorda Vandire i wprowadzone przez niego niesławne Rządy Krwi. W burzliwym okresie przywracania stabilności mocarstwa postąpiła zgodnie z edyktami Sebastiana Thora powołując do życia formację Sióstr Wojny i zakładając swój własny żeński zakon - Zakon Hebanowego Pucharu.

Dominika uczestniczyła w wielu krucjatach mających miejsce po obaleniu Vandire. Sprawowała pieczę nad swymi mniszkami przez następnych kilkaset lat, dopóki jej życie nie dobiegło końca w trakcie pacyfikacji Świata Frideswide. Legendy mówią, że uniknęła setek wystrzelonych w jej stronę pocisków, lecz w końcu uległa jednej wiązce lasera, która przepaliła nadwerężony element napierśnika i ugodziła ją prosto w serce.

Emblematem zakonu Dominiki jest wypełniony czaszkami i płomieniami hebanowy puchar, symbol przerażającej prawdy, jaka została jej objawiona podczas audiencji przed Złotym Tronem. Tylko garstka obecnie żyjących ludzi zdaje sobie sprawę z prawdziwego znaczenia tego emblematu i jego genezy.

Święta Dominika była męczennicą, która najprawdopodobniej poniosła śmierć za czasów prześladowania chrześcijan pod panowaniem Dioklecjana Ang. Dominica, franc. Dominique, hiszp. Dominica.
13 2 13
2010-04-09T18:51:14+02:00
Św. Maria Dominika Mazzarello - urodzona 9 maja 1837 w Mornese, zmarła 14 maja 1881. Salezjanka, współzałożycielka Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych (Salezjanek). Gdy miała 15 lat, uczestniczyła w Stowarzyszeniu Córek Maryi Niepokalanej. W wieku 27 lat zachorowała na tyfus. Beatyfikowana została 20 listopada 1938 roku przez Piusa XII, kanonizowana 24 czerwca 1951 roku, także przez Piusa XII. Jej szczątki spoczywają w Bazylice Maryi Wspomożycielki w Turynie. Jej święto obchodzimy 13 maja.

Liczę na naj i cieszę się, jeśli udało mi się pomóc, i jeśli to jest to, o co ci chodziło :). Pozdrawiam :D
9 3 9