Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T10:23:39+02:00
W zeszłe wakacje spędziłam dzień w Średniowiecznym Klasztorze. Od 6.00 - 6.30 wspólnie z Benedyktynami modliłam się, a następnie spotkałam się z opatem. Na 7.30 poszłam na poranną mszę św., a po mszy pracowałam. Później znów poszłam na mszę i wspólnie się modliłam. Poszłam na śniadanie i krótki odpoczynek oraz modlitwę. Potem pracowałam, modliłam się i posiliłam się. Po wspólnej modlitwie poszłam odpocząć, znów się pomodlić i spać. Po porannej modlitwie rozpoczęłam nowy dzień.
2010-04-08T10:24:43+02:00
Pewnego dnia gdy przyszłam ze szkoły postanowiłam się położyć, i nagle...znalazłam się w średniowiecznym ogrodzie.
Miałam na sobie piekną balową sukienkę i wszyscy zwracali sie do mnie "Hrabino" nie wiedziałm o co w tym wszystkim chodzi.
Postanowiłam jednak wykorzystać fakt, że znalażłam się w tak pięknym miejscu i zaczęłam wszystko dokładnie oglądać. W mojej podróży towarzyszył mi jakiś Hrabia, opowiadając o wszystkim co mnie otaczało.
Ogród był bardzo piękny, duży przyozdobiony różnymi rodzajami kwiatów i roślin.Rośliny te według wierzeń miały przedziwne lub fikcyjne właściwości magiczne i lecznicze. Kolejnym elementem ogrodu był sad. Był on związany z częścią użytkową ogrodu, lecz stanowił odrębną jej całość. Kolejnym elementem wysokiej zieleni był gaj. Obejmował on różne formy skupisk drzew. Były tam zespoły starych drzew w lesie, młode drzewka lub nawet pojedyncze drzewo rosnące w pobliżu zagrody. Wszystkie te postaci łączyła zwykle ich tradycyjna lub magiczna treść, zwłaszcza szanowane były: dęby, jesiony i jawory.
Pod oknami komnat mieszkalnych, między nimi a zewnętrznym murem zamkowym, urządzono mały ogródek ozdobny, zamkniętym ogrodzeniem, nazywany Hortus conclusus (ogród zamknięty). Najczęściej opiekowały się nim kobiety. Posadzone tu były różne kwiaty jak lilie, irysy i fiołki oraz także zioła aromatyczne: mięte, majeranek, szałwie. Ogród ten był bardzo obszerny, dlatego bylo w nim mnstwo drzew d. Bogatą roślinność ozdobną uzupełniały pod murem darniowe ławy do siadania, pergole do spacerów, pokryte pnącymi różami oraz ozdobne fontanny lub studnie.
Obok ogrodu różanego urządzono tzw. łąki kwietne lub dziedzińce turniejowe. Były to otwarte przestrzenie otoczone drzewami i ciernistymi chłodnikami lub szpalerem ozdobnych krzewów. Były one miejscem zabaw i gier towarzyskich młodzieży dworskiej.
Tych wszystkich informacji dowiedziałam się od Hrabiego. Wizyta w tym ogrodzie była niesamowita, lecz nagle...
- AniU, Aniu już wróciłam -Krzyczała mama. Okazało się, że moja wizja pięknego ogrodu była cudownym snem.