Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T12:12:04+02:00
Delfin mieszka w wodach oceanicznych. Żywi się rybami i skorupiakami. Delfiny odbywają dalekie podróże. Tworzenie dużych społeczności pozwala delfinom uniknąć ataku drapieżnika przede wszystkim rekina. Delfin śpi, unosząc się w wodzie na głębokości około 50 cm, z jednym okiem otwartym.

Zaskroniec jest wężem z rodziny pełozowatych. Zaskrońce występują w całej Europie. Żywią się żabami, traszkami, rybami lub drobnymi gryzoniami, które połykają bez uprzedniego uśmiercania. Atakują jedynie poruszające się zwierzęta. W niewoli zaskrońce żyją do 15 lat.

Łabędź - rodzaj ptaków pływających z rzędu blaszkodziobych. Żywią się trawą i roślinami, a także wodnymi mięczakami i innymi drobnymi zwierzętami. Pływają bardzo szybko, ustawiając pióra skrzydeł pod wiatr. Występują na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Afryki.

Ropucha zielona - gatunek ten posiada dosyć duży zasięg występowania. Gruczoły ropuch wydzielają jad zawierający bufotalinę działającą na serce i bufogeninę (związek halucynogenny i uspokajający).

Lin - słodkowodna ryba z rodziny karpiowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Tinca. Występuje w niemal całej Europie prócz Islandii, północnej Szkocji, północnej Skandynawii, Dalmacji, Grecji, Krymu. Żywi się bentosowymi bezkręgowcami.

Pijawka - podgromada zwierząt wodnych z typu pierścienic. Pijawki mogą żyć w wodach słodkich i rzadziej słonych, większość gatunków preferuje płytkie wody stojące. Przyssawki służą pijawkom do przytwierdzenia się do podłoża a krwiopijnym wyłącznie do wbicia się pod skórę ofiary. Znaczna część pijawek to gatunki pasożytnicze, odżywiające się płynami ustrojowymi swych żywicieli, z reguły kręgowców.

I to chyba wszystko.
Suuuuuuuuuuper!!!!!!!! Wielkie dzięki