Odpowiedzi

2012-10-28T22:58:02+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

 

Moim zdaniem warto się uczyć, poniewaz nauka przynosi młodzieży wiele korzyści. Ucząc się zdobywamy wiedzę, która moze zaprocentować w przyszłości. Any potwierdzic słuszność mojej tezy przytoczę w tej chwili kilka argumentów.

Po pierwsze, warto się uczyć i chodzić do szkoły, gdyz dzięki temu zdobywamy wykształcenie. W obecnych czasach nie majac wykształcenia nie mozemy osiągnąć w swoim życiu zbyt wiele. Pracodawcy mają coraz większe wymagania. Dlatego warto już w młody wieku myśleć o swojej przyszłości.

Uważam, że dzięki temu, iż się uczymy możemy w późniejszym okresie zdobyć lepszą pracę. Mając lepszą pracę mamy też większe zarobki. Czujemy się bardziej bezpieczni, ponieważ stać nas bedzie na wszelkie opłaty związane z mieszkaniem. Nie straszna nam bedzie bieda.

Sądzę, iż warto się uczyć, bo w ten sposób uczymy sie odpowiedzialności. Juz od najmlodszych lat powinniśmy wiedzieć jak się zachowac i co jest ważne w życiu. Nikt nie powinien postępowac w lekkkomyślny sposób.  Każdy powinien wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, ponieważ w dorosłym życiu z pewnoscią nam się to przyda.

Kolejnym argumentem przemawiajacym za tym, ze warto się uczyć i chodzic do szkoły jest to, iż poznajemy nowych przyjaciół. Osoby nieśmiałe lub niepewne siebie w gronie swoich rówieśników szybciej nawiązują nowe przyjażnie. Są bardziej otwarci i komunikatywni. A często takie szkolne przyjaźnie są bardzo trwałe.

Moim zdaniem, swoimi argumentami, potwierdziłam tezę, że warto się uczyć, ponieważ nauka  przynosi nam wiele korzyści.