Odpowiedzi

2010-04-08T14:44:58+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Socjalizm to ideologia polityczna dążąca do zmniejszenia nierówności społecznych i upowszechnienia świadczeń socjalnych, wszystkie odmiany charakteryzują się odrzuceniem kapitalizmu i ograniczeniem własności prywatnej. Socjaliści pragną zbudować społeczeństwo bez ubóstwa, gdzie siły rynkowe nie są głównym mechanizmem podziału bogactwa oraz w którym funkcjonowanie społeczeństwa opiera się na wspólnej własności, wzajemnej współpracy i altruizmie
Komunizm to odmiana socjalizmu, radykalna lewicowa ideologia. Oparty jest na idei walki klas, która miała prowadzić do społ. pozbawionego podziałów etnicznych i ekonomicznych, w którym wszystko jest wspólne. Dużą wagę komuniści przywiązywali do promowania kosmopolityzmu, internacjonalizmu i ateizmu, bo uważali, że wszyscy ludzie są równi, a wszelkie podziały prowadzą do konfliktów.
72 4 72