Odpowiedzi

2010-04-08T15:42:16+02:00
Moim zdaniem kara śmierci nie powinna istniec. Ci co wydją wyrok- kara śmierci- moim zdaniem przyznają się do swoich słabosci. Bo przecież każdemu trzeba dac prawo do życia i nawrucenia. ,,Jeśli kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem`` te słowa wypowiedział sam Jezus Chrystus, z którymi jak najbardziej się zgadzam.
2010-04-08T15:42:59+02:00
Uważam ,że kara śmierci to zabójstwo jak każde inne. Jednak osoba która ma ją otrzymać musi na to zasłużyć. Myśle tez że to dobrze iż jest to wykonywane ponieważ w inny wypadku przestepca został by bezkarny. Lepsze to niż siedzenie w wiezieniu z kara dozywocia. bo w tym wypadku ta osobe musi jeszcze utrzymywac panstwo.
2010-04-08T15:48:00+02:00
Moim zdaniem kara śmierci jest nieludzka. Ludzie nie powinni mścić się na innych w ten sposób. Tu nie obowiązuje zasada "Jak on tobie- tak ty jemu". Myślę, że zadawanie bólu (fizycznego czy psychicznego) jest bardzo złe i okropne. Zabijanie innych nie rozwiąże naszych problemów, choć może je na chwilę zamglić.
Pewnie nikt nie zastanawiał się "Co czuje człowiek, który wykonuje takie wyroki?". A ja- owszem.
To będzie jego grzech, przecież to on zabija. Osoba, która skazuję kogoś na karę śmierci jest współwinna, ale w końcu nie ona naciska guziki powodujące śmierć.
Kara śmierci, to zadawanie bólu i cierpienia. Ale przecież nie my zostaliśmy stworzeni do odbierania ludziom życia. Zawsze można dać człowiekowi drugą szansę, czyż nie?
Niektórzy, gdy wiedzą co może ich spotkać, nawracają się. Inni- w skrajnych przypadkach- niekoniecznie. Ale to nie znaczy, że można zabijać. Bo nie można. Nie powinno się. Nie odbierajmy życia innym.
Czując chęć zemsty trzeba się opamiętać i pomyśleć. To, że ktoś zrobił nam krzywkę, nie znaczy, że i my możemy krzywdzić.
Trzeba też pamiętać, że sędzia, który skazuje na śmierć, nie zawsze może dać sprawiedliwy wyrok. Każdy może się pomylić, bo wszyscy jesteśmy ludźmi. Jednak skoro jesteśmy do tych pomyłek zdolni należy zrobić wszystko, by nie ucierpiały na tym inne osoby.

Mam nadzieję, że pomogłam :)