Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T16:08:37+02:00
Postacią którą opisuje jest przerażająca śmierć płci żeńskiej. narodziła się na wezwanie Polikarpa, gdy został sam w kościele. ukazuje się gdy chce odebrać życie człowiekowi.
zjawa była postacią bardzo szkaradną, chudą, bladą. ciało jej było pokryte cienką skórą koloru żółtego. z jej oczu płynęła krew. miała przerażającą twarz, ponieważ nie posiadała nosa i warg, oczy przekręcały się w każdą stronę. tułów śmierci składał się głównie z nagich kości, przepasanych białą płachtą. w jednej z rąk trzymała kosę, którą odbierała życie ludziom.
zjawa jest postacią tragiczną, ponieważ odbiera życie ludziom. jest nieunikniona, gdyż każdy z nas będzie kiedyś musiał odejść z tego świata.
8 4 8
2010-04-08T16:45:00+02:00
Śmierć w utworze ukazana jako siła wszechpotężna i niepokonana.Została przedstawiona w postaci żółtego oraz pomarszczonego i rozkładającego się kobiecego ciała. Z jednej strony Śmierć przedstawiona jest jako postać okrutna i niezwyciężona, natomiast z drugiej jako narzędzie boskiej sprawiedliwości. To za jej sprawą grzesznicy trafiają do piekieł, a dobrzy ludzie do nieba. Mimo wszystko i tak po każdego z nas kiedyś przyjdzie.

10 3 10