Hejka =)

Czy człowiek może się zmienić pod wpływem miłosci - rozprawka na podstawie losów Romea Monteki i innych bohaterów literackich lub filmowych oraz na podstawie własnych obserwacji.


To ma być rozprawka a nie napisane 4 zdania i koniec. Wcześniej już wystawiałam to zadanie i dostawałam odpowiedzi po 3 - 6 zdań ! Więc proszę o pomoc ma to byc porządna długa rozprawka z argumentami itd. potrzebne mi to jest gdzieś za 2 godziny więc bardzo was prosze pomóżcie.


Z góry dziękuje :)

1

Odpowiedzi

2010-04-08T16:29:20+02:00
Człowiek może się zmienić pod wpływem miłości.
Arugumentem mówiącym o słuszności tezy mogą być losy Romea Montekiego. Młodzieniec pod wpływem miłości do Julii był gotów porzucić swoją rodzinę, swój ród, zostawić wszystko i uciec z Werony, byleby bym z Julią. Niestety Romea i Julię połączyła śmierć.
Sami w życiu codziennym bardzo często mamy do czynienia z podobnymi sytuacjami. Młodzi ludzie zakochują się w sobie i świata poza sobą nie widzą. Bardzo często gdy coś stoi im na przeszkodzie, gotowi są zrobić wszystko, byleby tylko być ze sobą. Dla ukochanej osoby ludzie zmieniają swoje przyzwyczajenia, nawyki, style ubioru itp .
Jako ostatni argument pragnę podać miłość młodzieńców z Titanica. Młoda, piękna i bogata dziewczyna rzuca wszystko dla biedaka. Gotowa jest mieszkać z nim na wsi. stać się zwykłą gospodynią domową i porzucić życie z milionerem, byle by tylko być blisko, tego którego kocha.
W.w. argumenty potwierdzają, iż istotnie człowiek może się zmienić pod wpływem miłości.
5 2 5