Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T16:48:35+02:00
Wielki Czwartek: Pan Jezus przemienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew. czyli przemienienie Pańskie. wielki czwartek jest rocznicą ustanowienia eucharystii. W wielki czwartek odbyła się ostatnia wieczerza.
Chrystus umywał nogi apostołom i wskazał zdrajcę, który go wyda.Wygłasza mowę i modli się do swojego Ojca, wtedy zapowiada swoją mękę i śmierć.
Po uczcie udaje się na Górę Oliwną do Ogrodu ( nie pamiętam nazwy) i i tam w oczekiwaniu na aresztowanie przeżywa mękę.żaden dzień w życiu Pana Jezusa nie został tak dokładnie wypracowany przez Ewangelistów jak Wieli Czwartek.

Wielki Piątek:
Śmierć Pana Jezusa - przez ukrzyżowanie. Został przybity do krzyża po uprzednim biczowaniu i nałożeniu na głowę cierni.Następnie Po przybiciu do krzyża przez kilka godzin powoli konał z bólu i wycieńczenia. Kara krzyżowania była najbardziej okrutną karą, stosowaną tylko wobec najgorszych przestępców.

Wielka sobota:Od wczesnych godzin rannych katolicy adorują Najświętszy Sakrament w przygotowanej do tego celu kaplicy zwanej Grobem Pańskim. Jest to czas żałoby po ukrzyżowanym Jezusie Chrystusie. Jest to również okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
11 4 11