Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T16:43:52+02:00
W Wielki Czwartek, wieczorem Jezus odprawia ostatnią wieczerzę tym samym ustanawia 2 nowe sakramenty : Kapłaństwo i Eucharystię.
Po wieczerzy modli się w Ogrójcu z uczniami. Przychodzą żołnierze (Judasz wydał Jezusa) szukający Jezusa. Zabrali Go. Później Piotr wyparł się Go po trzykroć. Zaprowadzono Jezusa do Piłata ten nie widząc w nim żadnej winy kazał go ubiczować. Jednak tłum krzyczał, aby go ukrzyżować, a w zamian (co roku wypuszczano jakiegoś więźnia) wypuścin Barabasza - zbrodniarza. Piłat w końcu uległ i skazał Jezusa na śmeirć na krzyżu.
W Wielki Piątek Jezus idzie drogą krzyżową na Golgotę. W między czasie upada 3 razy, św.Weronika ociera mu twarz i Szymon Cyrenejczyk pomaga Mu nieść krzyż. Jezusa ukrzyżowano razem z 2 zbrodniarzami. Załażono mu koronę cierniową na głowę, jego szaty rozdzielono między siebie. Przybito go gwoździami do krzyża, a nad głową zawieszono tabliczę 'Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski' w kilku językach. Aby sprawdzić czy ukrzyżowany żyje, sprawcom łamano golenie. Jezusowi NIE połamano goleni, lecz przebito mu bok, z którego wypłynęła krew i woda - ustanowienie nowego sakramentu Chrztu. Józef z Arymatei zabiera jego ciało i składa w grobie.
Wczesnym rankiem w niedzielę Maria Magdalena poszła do grobu Chrystusa, lecz zobaczyła, że kamień był odunięty. Pobiegła po uczniów, Ci weszli i zobaczyli zwinięte chusty i pusty grób. Ukazali im się Aniołowie, którze poinformowali ich o Zmartwychwstaniu i kazali udać się do Galilei.