Na podstawie ,,Hymnu o miłośi" św.Pawła - 1Kor 13,1-13 napisz, jak rozumiesz słowa: ,,Warto dla jednej Miłości żyć".
Jest to zadanie 5 ze strony 63. kl.I gimnazjum tytuł podręcznika:Jezus Chrystus objawia prawdę o Bogu i człowieku.
Dam naj.

Ma być to wypracowanie długie,plis dam naj !!! ;*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T17:00:23+02:00
W "Hymnie o miłości" miłość właśnie przedstawiona jest jako jedna z najpiękniejszych ludzkich cech, uczuć, które tylko mogą objawić się u człowieka. Św. Paweł pisze nam jaka powinna być prawdziwa przyjaźń, nie tylko ta damsko-męska. Musi być przede wszystkim czysta, wierna, cierpliwa, łaskawa. Miłość ludzka musi być po prostu taka jak Jezus czy Bóg, wystarczy tylko wszędzie zamiast "miłość" wpisać "Bóg". Tak tylko można zrozumieć to uczucie, jakim obdarza nas Zbawiciel.
Słowa "warto dla jednej miłości żyć" są banalnie proste, ale i piękne. Mówią nam, że trzeba kochać naszego Pana i Zbawiciela miłością, jaką on sam nas obdarza, jaką nas uczy. Musimy kochać tak także swoich ziemsakich wybranków, miłością piękną, miłością Bożą. Bóg kocha nas bezwarunkowo, więc i imy powinniśmy tak kochać. To uczucie jest jednym z najpiękniejszych i najważniejszych w życiu człowieka, tak jak to napisał św. Paweł: "teraz trwają: wiara, nadzieja, miłość; tych troje. A z tych największa jest miłość."
Każdy człowiek powinien kochać bliżnich tak jak to przedstawił nam Bóg poprzez św. Pawła, który dla nas spisał słowa "Hymnu o miłości".
6 5 6