Odpowiedzi

2010-04-08T17:09:04+02:00
Stacja 6
Święta Weronika ociera twarz Panu Jezusowi

Święta Weronika nie bała się żołnierzy którzy szli koło Jezusa.Podeszła do niego i otarła mu twarz.Nie bała się,że inni ludzie ją wyśmieją.Pan Jezus podziękował jej w ten sposób, że jego twarz odbiła się na huście.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T17:22:29+02:00
STACJA I - Piłat wydaje wyrok na Jezusa

Piłat musiał podjąć decyzję - mógł puścić Jezusa wolno, lub mógł ulec tłumowi i skazać Go na śmierć. Był dorosłym, odpowiedzialnym człowiekiem, ale mimo wszystko nie postapił słusznie - wydał Jezusa ludowi.

Ludzie młodzi są jak taki Piłat - może nie są jeszcze dorośli i odpowiedzialni, ale powoli wkraczają w ten wiek, uczą się tego wszystkiego. Dojrzewając, musimy starać się dojrzeć do różnych decyzji życiowych, od których nie będzie zależny tylko nasz los - będzie od nich zależał także los innych. Nie będziemy mogli zdawać się tylko na intuicję i tylko tak osądzaś innych - powinniśmy zdawać się na Pana i Jemu ufać w każdej sprawie.

Naucz nas, Panie, podejmować dojrzałe decyzję, uczyć się cierpliwie oceniać innych i samych siebie.
2010-04-08T17:25:14+02:00
Stacja 8

Gdy Jezus idzie na Miejsce Czaszki-Golgotę spotyka Płacze Niewiasty. Kobiety stoją z Boku drogi , współczując Zapłakane. Pan jezus im odpowiada żeby raczej swoich dzieci żałowały.Nie chce by go żałować , szlochać bo on umiera tylko dla tego by Nas nauczyć kochać