Odpowiedzi

2012-08-01T10:18:13+02:00


      W czasie II wojny światowej zginęło wielu ludzi, którzy z  determinacją bronili swojej ojczystej ziemi przed wrogiem kraju. A wielką ofiarę Rudego, Alka i Zośki uważam za potrzebną . Aby potwierdzić słuszność mojej tezy , podam w tej chwili odpowiednie argumenty.

         Pierwszym argumentem przemawiającym za moją tezą , jest to, że młodzi chłopcy ofiarowując swoje życie za ojczyznę, zagrzewali w ten sposób do walki innych ludzi. Śmierć harcerzy wywarła na wszystkich ogromne wrażenie, przede wszystkim z racji ich młodego wieku. Pokazując wszystkim swoją odwagę i determinację dali oni przykład swojego bohaterstwa i odwagi, a inni mogli brać z nich przykład.

         Kolejnym argument to fakt, iż swoją ofiarą pokazali oni, że są prawdziwymi patriotami, bo tylko prawdziwy patriota gotowy jest na śmierć za wolność swojego kraju. Nie słowa się liczyły lecz czyny, a w tym względzie chłopcy pokazali prawdziwe mistrzostwo, ponieważ Niemcy kazdego dnia musieli się liczyć z tym, ze harcerze się nie poddadzą i raczej wolą zginąć niż żyć w okupowanym kraju.

         Następnym argumentem , że ofiara Rudego, Alka i Zośki była potrzebna, jest to, iż chłopcy pokazali innym Polakom jak ważna jest dla nich tożsamość narodowa, tradycja, kultura , a takze język ojczysty. Niektórzy Polacy bali się o własne zdrowie, życie, rodzinę, ale widząc odwagę chłopców, sami równiez bardzo często podejmowali walkę z wrogiem narodu. Poza tym ich śmierć została zapisana na karcie historii i zawsze pozostaną oni w naszej pamięci.

          Moim zdaniem ofiara Rudego, Alka i Zoski była potrzebna, poniewaz w ten sposób pokazali chłopcy, ze nawet w tak młodym wieku można być patriotą o wielkim sercu, a swoimi argumentami potwierdziłam tezę zamieszczoną na wstępie.

 

 

13 4 13