Napisz kartkę z pamiętnika Barbary albo Bogumiła po rozmowie ze współmałżonkiem. Fragment powieści (Decyzja) Marii Dąbrowskiej ,,Noce i dnie" z strony 213 z podręcznika do klasy 2 gimnazjum ,,Między nami". Na mniej więcej jedną stronę A5 (zeszytową). Potrzebne na dzisiaj do ok. 19:00

1

Odpowiedzi

2010-04-11T16:02:58+02:00
Drogi pamiętniku !
Dziś miałam sprzeczkę z moim małżonkiem. Bogumił pojechał rano do Kalińca a po powrocie zaczął krzyczeć, że podpisał kontrakt na pięć lat Od razu zrozumiałam, że chodzi o tą posiadłość w Serbinowie.
Małżonek zaczął mi opowiadać jak zniszczona i zaniedbana jest ziemia. Byłam przerażona. Nie mam pojęcia jak Bogumił mógł się zgodzić na dzierżawienie takiej ruiny. Przecież on będzie robił to dla Dalenieckiego i Mioduskiej. Bogumił twierdzi,że nie robi tego dla nich tylko dla dobra ziemi. Moim zdaniem wcale tak nie jest, ponieważ dochody z uprawy ziemi będą przekazywane Dalenieckiemu i Mioduskiej. Jego praca pójdzie na marne. Niestety Bogumił mówi,że ziemia zostanie długi czas w pięknym stanie po naszym odejściu. Nie wiem już co robić. Chyba muszę zacząć zbierać siły, aby doprowadzić ten majątek do rozkwitu.
Jedno co mnie pociesza to fakt, że Bogumił jest rozpromieniony i pełen dobrych chęci. Powoli zaczynam sama wierzyć w to,że się uda i mam nadzieje, że tak będzie.
129 4 129