Odpowiedzi

2010-04-08T17:21:13+02:00
Makbet to wzorcowy rycerz.Jest świetnie wyszkolonym odważnym wodzem szkockim.Cechuje go męstwo,lojalność,waleczność.Jest szanowanym i prawym rycerzem.Potrafi być prawdziwym przyjacielem.Zawsze walczy o dobro ojczyzny.

Makbet jest królem 17 lat.Staje sie krwawym tyranem.W państwie panuje strach,rozpacz,ciągła śmierć.Król otacza sie mordercami i bandytami.Makbet traci godność,szacunek,honor i sięga dna.

Pierwsza przepowiednia obudziła w Makbecie rządze władzy.Druga przepowiednia pozbawiła go hamulców moralnych,usunęła lęk przed sprawiedliwością.Makbet stał sie bezkarny.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T17:39:50+02:00
W Makbecie główny bohater występuje jako główny wskaźnik, czynnik zbrodni noc,sen i krew. Dzieki temu powstaje atmosferakoszmaru, gorozy. Tutajumoczeni we krwi sa wszyscy mordercy i ofiry, cały świat. Krew w "Makbecie" nie jest tylko przenośnia istnieje fizycznie i materialnie. Większośc scen rozgrywa się w nocy z której wybnano sen. Nie ma już snu są tylko koszmary. Obszar nocy i marzenia sennego to miejsca, gdzie łatwo budzą się lęki demony, gdzie powstaje atmosfera grozy i niebezpieczeństwa.

Makbet i jego żona to postacie dynamiczne ale Mabet nie czuje się winny, nie żałuje tego co zrobił, nie ma sumienia i uważa że wina lezy na zewnątrz. Lady Makbet popada w obłęd bo sama czuje sie winna.


Makbet przed zabójstwem dunkana:
honorowy,waleczny,patryiota,zakochany w lady makbet,wzór człowieka, prawy człowiek, cieszy sie zaufaniem wodza,

makbet po zabójstwie:
okrutny, tyran, zabójca, oprawca, czuje sie bezkarnie, obojetny dla zony, egoista, zimny, wywyzsza sie, chciwy, morderca

WNIOSEK:BOHATER DYNAMICZNY

Lady Mabet przed zabójstwem dunkana:
bezwzględna, bezlitosna, chorobliwie ambitna, wyrachowana, zimna

po śmierci L. makbet:
nieszczęśliwa, popada w obłęd, samotna, opuszczona

Równiez bohaterka dynamicznaNo wiec teraz prosze już o najlepszą:D:D:D:D:D:D

Pozdrawiam;))))