Odpowiedzi

2010-04-08T18:08:17+02:00
Odpowiedź na postawione pytanie nie wydaje się być prosta, dlatego postaram się udowodnić że autorytet w rodzinie jest bardzo potrzebny.
Autorytet jest to prestiż, znaczenie, wpływ, coś lub ktoś cieszący się uznaniem i powagą. Rodzina to instytucja w której jest poważanie oraz wzajemne uczucie względem siebie. Trzeba pamiętać o tym że dziecko wzrasta w rodzinie naśladując rodziców, biorąc z nich przykład. To od nich uczy się moralności, osobowości oraz religijności. To rodzice tłumaczą maluchowi, co jest dobre a co złe, oni z nimi chodzą do kościoła, klękają razem do modlitwy. Dziecko ogląda sposób zachowania rodziców i w ten sposób kształtuje własną postawę, oraz uczy się dobrze żyć.
A oto inne spojrzenie na rodzinę. Rodzice są skłóceni, mają różne zdani, piją alkohol, palą papierosy, często się kłócą i rozstają ze sobą. Młody człowiek w takiej rodzinie jest pozostawiony samemu sobie, czuje się odsunięty niedowartościowany. Szuka wzoru poza rodziną, lub co gorsze będzie starał się żyć tak jak oni. Nabiera negatywnego stosunku do życia, jest agresywny i złośliwy. Szuka autorytetów na ulicy, w telewizji, w niewłaściwym towarzystwie a nawet w sektach.
Śmiem twierdzić że rodzina to fundament, gdzie dzielimy się smutkami radościami dnia codziennego, rozwiązujemy wspólnie ciężkie problemy, oraz dajemy dobry przykład jak dobrze żyć.
Myślę że przytoczone argumenty pozwolą w pełni zgodzić się z tym że autorytet jest bardzo potrzebny w rodzinie.

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T18:15:10+02:00
Jeżeli chodzi o same argumenty:
1. Autorytet jest potrzebny, by dac wzroce osobowe.
2. Wskazac właściwą drogę.
3. Autorytet daje motywacje i mobilizuje.
4. Także autorytet potrafi miec nad nami ogromną siłe psychiczną.
2010-04-08T18:17:20+02:00
1-w niekturych rodzinach poczeba auorytet ale nie w wszystkich dal tego , że nie w wszytkich bo nikture rodziny ni lubia ze ktoś jest lepszy od nich
2-np w jakiejs rodzinie sa same kobiety to poczeba autorytrtu np mezczyzny
3- to juz sam musisz sibie wymyslec bo juz niemam pomusłów:)