Hej, czy posiadasz ćwiczenia od jezyka polskiego, bo potrzebuję napisać dyktando, z nie razem czy osobno, musi zawierac slowa z nie, i nie moge kozystac z internetu, znasz jakis tekst? Może być z ćwiczeń lub książki, ale nie z neta.
Chętnych zapraszam na gg: 19758355

1

Odpowiedzi

2010-04-08T18:34:19+02:00
Zbliżał się koniec semestru. ... najłatwiej było przebrnąć przez ... skończenie wile klasówek, kartkówek, powtórzeń i innych ... zbyt miłych dla nas szkolnych zadań. ... poddaliśmy się jednak i na koniec wypadliśmy całkiem ... źle. Nawet klasowe ... uki wzięły się do roboty i ... musieliśmy się z nich wstydzić.
Ponieważ już ... pierwszy raz stanęliśmy na wysokości zadania, nasz wychowawca w nagrodę postanowił sprawić nam ... codzienną niespodziankę. Gdy ... świadomi niczego przyszliśmy do szkoły, kazał nam włożyć buty i ... przemakalne kurtki i czekać na siebie w holu szkoły. Wszyscy patrzyli na nas z ... dowierzaniem, ... wątpliwie myśleli, że nasza ... obecność była całkowicie usprawiedliwiona. Otóż zamiast wkuwać niezliczone reguły gramatyczne, co nie jest marzeniem każdego ucznia, wybraliśmy się na wycieczkę do ... dalekiego lasu. Wszędzie leżał, ... mal ... tknięty ludzką stopą śnieg. Trzeba było poruszać się ostrożnie, ... tylko po to, żeby się ... przewrócić, ale także, by przez ... uwagę nie zejść ze ścieżki. Oczywiście ... raz śniegowe kule lądowały za kołnierzami ... ostrożnych dziewczyn i ... jeden chłopak ... oczekiwanie wylądował w śniegowej zaspie. ... chętniej wracaliśmy do szkoły. Na szczęście zostało nam ... wiele lekcji.

W miejsce kropek masz wpisać słowo "nie". Pamiętaj nie piszemy łącznie z rzeczownikami, przymiotnikami, przysłówkami odprzymiotnikowymi w stopniu równym. Wyjątki niejeden, niewiele, nieswój, nieco, niewielu, niecoś, niejaki, niektórzy, niekiedy, niezbyt, niegdyś, niedowidzieć, niedomagać, niedosłyszeć, nienawidzić.
Myślę że pomogłam.
3 3 3