Charakterystyka jednego z bohaterów Kamieni na Szaniec

Ale prosze nie kopiujcie tylko jakoś zmiksujcie bo moja nauczycielka zna wszystkie z neta charakterystyki,A zapomniałabym i bez błedów Pomóżcie plis jak tego dobrze nie napisze to obleje rok

Pomocy ! ! !

Odwdziecze się ;)) :**<33

2

Odpowiedzi

2010-04-08T18:22:44+02:00
Tadeusz Zawadzki z racji swojej dziewczęcej urody, delikatności cery, jasnych włosóqw oraz miłego uśmiechu nazwany został Zośką. Z dziewczęcą urodą łączyła się delikatność oraz nieśmiałość w zadawaniu i kontaktowaniu z innymi ludźmi. Zośka był to chłopiec bardzo przywiązany do domu rodzinnego, rodziny, a szczególnie do matki.Rozmowy z nią zastępowały mu rozmowy z przyjaciółmi. Jej się zwierzał i mówił o wszystkim. W jego domu dzieci radziły się rodziców, a rodzice dzieci. Tadeusz to chłopiec o wyjątkowych zdolnościach, wybitnej inteligencji teoretycznej i praktycznej. Wszystkim się interesowai i gdziekolwiek zwrócił umysł, czegokolwiek się tknął- towarzyszyły mu szybkie i łatwe osiągnięcia. Zośka odznaczał się zdolnościami przywódczymi, był skromny, cichy. Byl typem samotnika. W grupie buów wszyscy traktowali go jak autorytet, umiał "rządzić" innymi. Był ambitnym i upartym chłopakiem, który dążył do tego, co sobie założył. Odznaczał się zdolnościami przywódczymi. Miał wielki rozgłos, ale nie dbał o to. Przyjaźnił się z Rudym. Kiedy porwano Janka zorganizował akcję pod Arsenałam warszawskim i odbił go. Zginął we wsi Sieczychy.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T18:24:06+02:00
Tadeusz Zawadzki pseudonim Zośka- ur.24 stycznia1921r.poległ 20 sierpnia1943r. pod Sieczychami,harcmistrz,odznaczony krzyżem Virtuti Militari 5 klasy i dwukrotnie Krzyżem Walecznych, pierwszy komendant Grup Szturmowych na terenie stolicy, podporucznik Armii Krajowej,komendant rejonu Mokotów Górny w organizacji ,,Wawer"; wysoki, szczupły, wysportowany, obdarzony niemal dziewczęcą urodą,o delikatnej cerze i regularnych rysach, jasnoniebieskich oczach i jasnych włosach,przypominał dziewczynę.Dlatego przyjął taki pseudonim. Zośka był urodzonym organizatorem, posiadał też niezwykły talent przywódczy. Ojciec jego był profesorem, matka działaczką społeczną .Starsza siostra była również związana z konspiracją.Zośka odznaczał się wybitną inteligencją i wyjątkowym zdolnościami, cechował go upór i ambicja, był ponadto wrażliwy i wyrozumiały, w działaniu konsekwentny i przewidujący, lubił samotność, chętnie przebywał z rodziną łączył go silny związek emocjonalny z matką.