Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-03T12:33:17+01:00
W czasie II wojny światowej Irena Sendler, pielęgniarka i pracownica opieki społecznej stworzyła prężnie działającą siatkę podziemnych działaczy, którym udało się uratować z warszawskiego getta 2500 żydowskich dzieci. Swoje ogromne poświęcenie przypłaciła okrutną karą. W 1943 roku wpadła w ręce Gestapo, gdzie była okrutnie torturowana i zmuszana do wydania współpracowników. Milczała, a od tragicznej śmierci uratowali ją członkowie „Żegoty".

Dzieci Ireny Sendlerowej to opowieść o kobiecie, która poświęca wszystko dla ratowania innych. Jej poświęcenie jest tym większe, że oprócz niebezpieczeństwa, jakie brała na siebie każdego dnia narażając się na śmierć z rąk Gestapo, musiała dokonywać także wyborów moralnych - odbierała rodzicom ich dzieci, którym nigdy nie była w stanie zagwarantować, że ich potomstwo przeżyje. Irena doskonale rozumiała dramaty żydowskich rodzin, w tajemnicy prowadziła kartoteki, w których skrupulatnie zapisywała komu powierza w opiekę uratowane dzieci. To właśnie te zakopywane w słoiku informacje po latach pozwoliły niektórym z uratowanych dzieci „odkopać" swoją historię. Najbardziej wzruszające w filmie są właśnie owe momenty, w których matki decydują się zaufać Sendlerowej i oddają w jej ręce maluchy. Większość z nich wie, że pewnie nigdy więcej już nie zobaczy swoich dzieci, ale podejmują ryzyko, z nadzieją na ich ocalenie.
2009-11-03T13:39:21+01:00
Został on oparty na realistycznych faktach z roku 1941. Opowiada Amerykańską wersję II wojny światowej.
Dzięki udziałowi polskich aktorów trafił do kin. Jest to historia pewnej kobiety, ratującej podczas niemieckiej okupacji 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Trudno ją podziwiać w filmie przez sposób w jaki ją przedstaiwono.
Groteskowe dialogi, mnóstwo komunałów, stereotypowych ujęć, banałów i wzruszeń. Mimo powagi i tragedii, w scenariuszu znalazło się miejsce na wątek o miłości.
W tytułowej roli Anna Paquin. Polscy aktorzy wypowiadający swe role w języku angielskim to mało dobre rozwiązanie.