Do napisania jedynie plan rozprawki. Temat : Bohaterowie stateczni czy szaleni? Które postawy są Ci bliższe i dlaczego ?

Nie chcę rozprawki. Ma to być w formie szkicu.
Wypisane mają być 3 argumenty - trzej różni bohaterowie z lektur szkolnych w zakresie do III gim. (nie muszą to być zbudowane zdania mogą być podpunkty) Można korzystać z neta.
Na poniedziałek.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T22:15:08+02:00
Bliżsi mi są bohaterowie szaleni, gdyż sama, gdybym była bohaterką utworu literackiego, do takiego właśnie typu postaci można byłoby mnie zaliczyć.
Argumenty:
1. Pierwszym argumentem na poparcie postawionej wcześniej tezy jest zmienność natury ludzkiej, która zależna jest od okoliczności, miejsc i sytuacji. Ludzie są wrażliwi na otoczenie, które kształtuje ich charakter. Również i ja nie jestem wyjątkiem i zaliczam się do takich właśnie osób. Znajduję się w towarzystwie Balladyny, która zgubiła dobroć w drodze do marzeń. Obłąkana przez złudne mary przyszłych zdarzeń, stała się postacią dramatyczną i zarazem szaloną. Jest ona bohaterką dramatu Słowackiego o tym samym tytule.
2. Kolejnym argumentem potwierdzającym tezę, której słuszności próbuję dowieść jest nieodgadniona tajemnica ludzkiego umysłu. Nigdy nie wiemy, co jeszcze może się przydarzyć, a na obecnym poziomie zaawansowania w dziedzinie nauki umysłu nie wiemy, kiedy i kto może stać się szalonym. Przykładem takiej postaci jest Don Kichot, błędny rycerz, postać wymyślona przez Cervantesa.
3. Ostatnim argumentem udowadniającym słuszność tezy jest po prostu ludzkie życie. Z każdą chwilą zmienia się wszystko. Codziennie na świecie ginie i rodzi się wiele ludzi, inni zapadają na choroby, jeszcze kolejni mają trudne sytuacje rodzinne, problemy. Takim właśnie człowiekiem był Hamlet. Zmuszony do bycia szalonym, szalonym się stał. Bohater "Hamleta" Williamia Szekspira zachował w głębi własnego umysłu jego trzeźwość, lecz z zewnątrz był on szaleńcem. Zmusiła go do tego trudna sytuacja.
Czy ja mogę czuć się bezpieczna? Nigdy nie mogę mieć pewności, co się wydarzy. Nie, nie mogę być przekonana o swojej przyszłości, jednak jednego mogę być pewna- bliżej mi do postaci szalonej, gdyż postać szalona to postać życiowa, uczuciowa. To zwykły człowiek przeżywający emocje.
1 1 1