Witam ,mój profesor pragnie referat na temat Portu Usb więc muszę napisac wszystko o tym porcie najlepiej jak były by dołączone jakieś zdjęcia. Z góry dzięki , Prace proszę wysłac na e mail [email protected]

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-03T15:18:35+01:00
Port USB służy do podłączania urządzeń peryferyjnych do komputera. Została ona utworzona w 1996 roku przez siedem firm: IBM, Intel, Northern Telecom, Compaq, Microsoft, Digital Equipment Corporation i NEC.

Projekt miał na myśli USB, co eliminuje konieczność zakupu oddzielnych kart do zastosowania w ISA lub porty magistrali PCI oraz poprawa zdolności plug-and-play pozwala te urządzenia są podłączone lub odłączone bez restartu systemu. Jednak w aplikacjach, które wymagają dużej przepustowości dla przesyłania danych, lub jeżeli chcesz niskiej latencji, PCI lub PCIe wygrywa autobus. Tak samo jest w przypadku gdy wniosek wymaga przemysłowych solidności. Na rzecz magistrali USB, można powiedzieć, że po podłączeniu nowego urządzenia, serwer list i dodaje niezbędne oprogramowanie do jego funkcjonowania.

USB można podłączyć urządzenia peryferyjne mogą być realizowane jedynie przez centralny dysk jak myszy, klawiatury, skanery, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe, odtwarzacze multimedialne, drukarki, zewnętrzne dyski twarde między innymi przykłady, karty dźwiękowe, systemy akwizycji danych i elementów sieci. Dla urządzeń multimedialnych, takich jak skanery i aparaty cyfrowe, standard USB stał się standardową metodę połączenia. W przypadku drukarek USB zyskał na popularności, która została przeniesiona na drugi plan, ponieważ porty równoległe USB sprawia, że znacznie łatwiej jest dodać więcej niż jedną drukarkę do komputera osobistego.

Niektóre urządzenia wymagają minimum energii, dzięki czemu można podłączyć wiele źródeł bez potrzeby dodatkowego zasilania. Zdecydowana większość węzłów zasilacze, które dostarczają energii do urządzeń podłączonych do nich, ale zużywają dużo energii, niektóre urządzenia, które wymagają własnego zasilania. Hub zasilacz może dostarczyć energii elektrycznej do innych urządzeń bez konieczności zdejmowania prawo do odpoczynku połączenia (w pewnych granicach).

W przypadku dysków twardych, jest mało prawdopodobne, aby całkowicie zastąpić magistralę USB (ATA (IDE) i SCSI), jak USB mniejszą wydajność niż w innych standardach. Jednakże, USB ma jedną ważną zaletę w jego zdolność do instalacji i usuwania urządzeń bez otwierania systemu, co jest przydatne do zewnętrznych urządzeń magazynujących. Obecnie duża część producentów oferuje przenośnych urządzeń USB, które zapewniają niemal nie do odróżnienia wydajność w porównaniu z ATA (IDE). Natomiast nowy standard Serial ATA pozwala szybkościami transferu do około 150/300 MB na sekundę, i istnieje również możliwość hot swapping, a nawet specyfikacja zaproszenia do eSATA dysków zewnętrznych.
USB na PS / 2.

USB niemal całkowicie zastąpiona klawiatury i myszy PS / 2, do tego stopnia, że wielu nowoczesnych płytach głównych nie ma portu lub tylko jeden ważny zarówno dla obwodowych
2009-11-03T16:15:18+01:00
Http://pl.wikipedia.org/wiki/USB tutaj masz wszystko na temat USB