Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T18:30:45+02:00
W wielu przeczytanych przez nas książkach widzimy motyw winy i kary. Uważamy, że niektóre z nich są zbyt okrutne. Postaram sie to udowodnić w dalszej cześci mojej pracy.
Pierwszym argumentem poierającym moją teze jest kara jaka spadła na Balledyne. Pomimo jej złych zachowań nie powinna zostać tak ukarana. Każdy z nas ma prawdo do podejmowania niezbyt dobrych decyzji. Myslę, ze śierć, która spotkała tę bohaterkę byla zbyt surowa. Przeciez nikt z nas nie jest święty.
Drugim argumentem jest kara poniesiona przez Antygone. Ona nic złego nie zrobiła. Pogrzebala tylko swojego brata. jednak jej ojciec był bezwzględny wobec niej. Dla niego liczyło sie tylko prawo obowiązujące w państwie. Moim zdaniem to co spotkało Antygone było bardzo niesprawiedliwe. Czy ukaralibyście człowieka, który postąpił zgodnie z prawami etyki?
Ostatnim argumentem jest zabójstwo Abla przez Kaina. On był zazdrosny o brata. Oczywiście nie powinien tak postąpić bo to zle. Jednak nie mógł sie pogodzić, ze abel przypodobał sie Panu.
Jestem zdania, ze kary niektórych bohaterów literackich sa bardzo surowe. Wszyscy popełaniamy błedy. Przeciez jak nam wioadomo człowiek uczy sie na błędach.
2 3 2