PILNE!!!
Proszę o napisanie na dwie strony (przemówienie)

Tematy przemówień:
1. Czy warto przeczytać wiersz Jana Andrzeja Morsztyna "Do trupa" ( przemówienie ma być napisane do grona pedagogicznego lub do kolegi/koleżanki)
2. Dlaczego warto uczyć się wierszów na pamięć (do kolegów/koleżanek)

TYLKO NIE Z INTERNETU!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T18:40:54+02:00
Drodzy koledzy i koleżanki stoję tu ,aby uświadomić wam ,że uczenie się wierszów na pamięć jest dla nas niezwykle przydatne.
Zastanówcie się ile razy gdy rozmawiamy z kimś brakuje nam słowa. Wiersze umożliwiają nam uczenie się wielu nowych słów które na pewno pomogą w konwersacji z ludźmi na poziomie. Ile razy w waszym życiu zdarzyła się sytuacja ,że ktoś zacytował znany wiersz a wy nie widzieliście nawet o jaki wiersz chodzi. Staliście jak wryci i przecieraliście oczy ze zdumienia. Zastanówcie się jakie to uczucie gdy wy możecie pochwalić się swoją wiedzą ,że aż ludzie popadają w osłupienie. Wiersze sprawiają , że nasz mózg o wiele szybciej przyswaja nowe informacje. Myślicie w moim wieku nogę robić wiele innych rzeczy niż uczenie durnych wierszy, ale czy na pewno tak jest? Uwierzcie mi wiersze to jedna z najwspanialszych form literackich.
Pomyślcie teraz jak Polak jaką hańbą jest nie znać wierszy które powstawały w okresie okupacji lub wojen. Ludzie narażali życie aby w tamtych czasach rozprowadzić po tajemnie swój wiersz,
a nam nawet nie chce się go przeczytać.Mam nadzieję ,że przekonałem was do uczenia się wierszy, gdyż są one źródłem mądrości i patriotyzmu. Dziękuje.