Odpowiedzi

2010-04-08T19:01:35+02:00
Książka pt." Sposób na Alcybiadesa", autorstwa Edmunda Niziurskiego opowiada o paczce przyjaciół. To kolejna książka, która częściowo jest pisana jako pamiętnik, tym razem Ciamciary. Chłopcy wzburzyli spokój ciała pedagogicznego, a teraz muszą to naprawić, aby nie zasłużyć na gniew starszych kolegów.
Paczka postanawia uspokoić ciało gogiczne, lecz nie ma pomysłu jak - "Kłuć przecież nie będziemy" - stwierdza jeden z bohaterów. W końcu postanawiają znaleźć "sposób" na któregoś z gogów. Próbują go więc niejednokrotnie zakupić, lecz nikt nie chce im go sprzedać. W końcu jednak udaje im się kupić za nieznaczną kwotę sposób na... Alcybiadesa. Alcybiades to nauczyciel historii. Nikt jednak się go nie obawia... Bohaterowie stosują sposób, co nieraz doprowadza do zabawnych i nieoczekiwanych sytuacji.
Uważam, ze książka jest bardzo, ale to bardzo nudna... Nie chciało mi się jej kompletnie czytać, ale niestety musiałam, ponieważ to moja lektura szkolna... Cóż zrobić?! Takie życie - nie zawsze musimy czytać to, co się nam podoba. Nie radzę sięgać po tą książkę, bo chyba tylko jeden lub dwa razy nie mogłam się oderwać... Reszta to nuda!!!

33 3 33