Odpowiedzi

2010-04-08T19:06:20+02:00
Patriotyzm jest postawą szacunku, oddania oraz chęci poświecenia nawet własnego życia za ojczyzne. Bycie patriotą nie oznacza tego by wywyższać swój naród ponad inne. Patriotyzm odznacza sie tym ze jest otwarty na inne narody a nie zamykanie sie we własnym kraju tylko i wyłącznie.
Patriotą jestem choćby dlatego, że wypełniam obowiązki konstytucyjne i obywatelskie. Nie łamię prawa, chodzę na wybory, nie wstydze się tego że jestem Polakiem.Cechami patrioty jest umiłowanie ojczyzny a także narodu.
Patriota jest w stanie postawić dobro kraju nawet nad własny osobisty interes, jest zdolny poświęcić własne korzyści.
1 5 1
2010-04-08T19:07:34+02:00
Słowo patriotyzm uważam za coś najważniejszego w życiu obywatela każdego kraju. Każdy powinien znać wiersze lub dzieje ludzi którzy żyli w czasach najważniejszych.
Myślę , że jestem patriotą. Staram się czytać wiersze patriotyczne. Interesuję się czasami podczas których patriotyzm był najważniejszą rzeczą.Jestem patriotą także z tego względu ,że nie niszczę polskiej flagi , godła a hymn narodowy śpiewam z prawdziwym poświęceniem. Czuję się patriotą i myślę , że gdyby teraz wybuchła wojna chwyciłbym za broń i staną do walki ze starszymi odemnie.
  • Użytkownik Zadane
2010-04-08T19:07:37+02:00
W dzisiejszych czasach patriotyzm nie jest uznawany jako walka i poświęcenie życia. Współcześni ludzie nie przywiązują wielkiej wagi do znaczenia patriotyzmu w swoim życiu Patriotyzm znaczy dla mnie wiele. Moim zdaniem patriotyzm jest poświęceniem życia za Ojczyznę,jak to robili nasi dziadkowie,pradziadkowie. Aby patriotyzm ciągle "Żył"nie powinniśmy o nim zapominać! Powinniśmy: 11listopada,1i3maja wywieszać flagi polskie,powinniśmy(pełnoletni)brać udział w wyborach demokratycznych,nie obrażać Polski! Kraju w którym ty żyjesz,a ktoś inny jest tu zakorzeniony.