Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-08T19:21:17+02:00
Adam Cisowski - główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy” .
Uczęszcza do klasy 7 gimnazjum .Ma siedemnaście lat i zamieszkuje Warszawę. Ma czworo młodszego rodzeństwa . Jego ojciec jest lekarzem a matka zajmuje się domem .W szkole nosił przezwisko „Szatan” ,ponieważ potrafił rozwiązać każdą zagadkę .
Jest to niesforny chłopak ,nieco pękaty .Jego rozmierzwiona czupryna jest w kolorze blond .Sądząc po jego budowie musi być nieco sprężysty i silny .Jest posiadaczem brązowych oczu a jego spojrzenie jest przenikliwe .
Wielu uważało go za dobrego przyjaciela ze złotym sercem Przykładem jest zaginione pióro które odnalazł i oddał właścicielowi a sprawcy nie wydał .Jest człowiekiem pracowitym i cierpliwym ,ponieważ wszystkie znalezione wskazówki, dokumenty analizował z precyzją i dokładnością. Jest osobą bardzo sympatyczną, która potrafi się szczerze zakochać, do tego jest kulturalny, odnosi się do kobiet z należytym szacunkiem. Nie załamał się gdy go porwano i przetrzymywano w zamknięciu, wykazał się tu dużą odwagą. Próbując wydostać się z piwnicy wykazał się zaradnością pomimo iż, zakończyło się to niepowodzeniem. Jego inteligentny i pojętny umysł stworzony po to by rozwiązywać trudne łamigłówki i zagadki przyczynił się rodzinie Gąsowskich w rozwiązaniu trapiącego sekretu tajemniczych drzwi i na dodatek pomógł podnieść z ruiny dom, który groził zawalaniu. Adaś jest postacią pozytywną, która posiada cechy najbardziej przydatne w życiu .