Odpowiedzi

2010-04-08T19:55:38+02:00
Kłamstwo towarzyszy ludziom w zyciu niemal codziennie. Osobiście jestem temu''zjawisku''całkowicie przeciwna, ale sa sytuacje w ktorych drobne klamstwo moze pomoc. Takie sytuacje zdarzaja sie np miedzy lekarzem i chorym , kiedy lekarz nie mowi calkowitej prawdy dotyczacej stanu zdrowia pacjenta.
Zazwyczaj jednak kłamstwa wychodzą na jaw i niepotrzebnie oczerniaja ludzi. Przykladem tutaj moga byc roznego rodzaju kolorowe prasy, kiedy to aktorzy, czy wokalisci czytajac o sobie falszywe informacje czuja ogromna niesprawiedliwosc.
Kiedy mam do wyboru kłamstwo to wole sie w ogole nie odzywac niz niepotrzebnie ranic druga osobe.
1 3 1
2010-04-08T19:58:32+02:00
Kłamstwo jak wiadomo ma krótkie nogi. W życiu politycznym kłamstwo jest czymś normalnym tyle, że przez te kłamstwa wiele osób cierpi. Przykładem są wybory prezydenckie. Kandydaci obiecują wiele lecz po wyborze przez ludzi, którzy wierząc, że to co obiecują w telewizji, na bilbordach, kampaniach to prawda głosują na takiego kandydata. Po wyborze jednak okazuje się, że to co zostało obiecane wcześniej to po prostu zwykłe kłamstwo. W życiu osobistym również pojawia się wiele kłamstw wypowiedzianych z ust naszych bliskich. Kłamstwa w życiu osobistym boli najbardziej, bo to zazwyczaj okłamują nas osoby nam bliskie, które zawsze są przy nas i nas kochają. Takie kłamstwa najbardziej bolą. Z mej wypowiedzi wynika, że kłamstwa towarzyszą nam na co dzień. W życiu społecznym tez się pojawiają. Czasem te kłamstwa jednak są drobne i niewinne, mogą nawet uchronić ludzi przed większym cierpieniem.