Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T20:16:50+02:00
W utworze "Syzyfowe prace" najbardziej zainteresowała mnie postać Andrzeja Radka.
Chłopak ten udowodnił, że "inny nie znaczy gorszy".
Potrafił ukazać, że choć wywodził się z niezamożnej rodziny, osiągnął wyznaczony cel i dostał się do Gimnazjum w Klerykowie.
Odważył się przeciwstawić rusyfikacji przez nauczycieli, i bronić Polski. Jego postawa według mnie jest dla mnie wzorem do naśladowania.
2010-04-08T20:18:27+02:00
Bardziej do gusty przypadl mi Andrzej Radek poniewaz jest to czlowiek bardzo pracowity! Najbardziej w nim jednak zachwycalo mnie to ze minmo to ze nie wierzono w jego umiejetnosci ten nie poddal sie i zaczol sam sie douczac i zostal wzorowym uczniem! Andrzej byl takze osoba bardzo samodzielna i twarda to takze w nim mi bardzo imponuje. Lecz chyab jego najwazniejsza cecha jest to ze nie zawiudl swoich przyjaciol i zawsze im pomog jak mieli problem..

Masz to an 5 ;D
2010-04-08T20:19:16+02:00
Bardziej do gustu przypadł mi Andrzej Radek, gdyż od najmłodszych lat spotykał się z samymi przeciwnościami losu i problemami. Jest bohaterem o mocnym charakterze, zaradnym i odpowiedzialnym. W przeciwieństwie do Borowicza nie miał wsparcia w rodzicach i wszystkiego podanego na tacy. Bardzo chciał się uczyć i aby dotrzeć do szkoły musiał przebyć bardzo długą i trudną drogę. W szkole nie podporządkował się rusyfikacji i dlatego miał problemy...