Odpowiedzi

2010-04-08T20:51:56+02:00
''Jesteśmy różni, ale równi" zgadzam się z tym stwierdzeniem.Czasy w których żyjemy,powodują że ludzie nie szanują się wzajemnie, a przecież każdy człowiek powinien być równy wobec drugiego człowieka.
Chciałabym przybliżyć tu postać Jana Pawła II, postać jak szczególnie ważną dla narodu polskiego. Ten jakże prosty a jednocześnie kochany człowiek jednoczył ludzi,nie patrzył na ludzi względem wiary, koloru skóry czy pochodzeniem, dla niego każdy człowiek był równy.Przez słowa 'jestesmy różni' możemy mieć na uwadze nie tylko wygląd,ale także charakter. Człowiek dla Jana Pawła II był zawsze tak samo równy,nie przykładał on wagi do jego majątku czy wykształcenia.Nie chciał nigdy nikogo wyrózniąć ani faworyzować, tak samo jak osoba chorab na Aids czy raka była dla niego ważna,ponieważ w każdym człowieku nasz wspaniały rodak widział Jezusa.Mimo wszystkich problemów,które towarzyszyły muw tej ziemskeij wędrówce nigdy nie tracił wiary w Boga,tak samo jak wiary w człowieka, w jego dobre,sprawiedliwe serce. Innym przykładem mogą być losy św.Teresy z Kalkuty,ona także jak Karol Wojtyła widziała w każdym człowieku Jezusa, i razem z każdym zchorowanym człowiekiem dźwigała z nim jego krzyż.

więc nie jestme w stanie wymyśleć w tej chwili ;) mam nadzieję, że chodź troche Ci pomogłam :) jeszcze dopisz tu do rozwinięcia i zakończenie. NIE ZAPOMINAJ o akapitach ;)))
12 3 12