Odpowiedzi

2009-11-04T14:18:02+01:00
*Ideał kobiety : o dużych migdałowych oczach, które mają blask i wilgotność żywych, delikatne brwi, niewielkie subtelne usta, zaokrąglone kształty podobały się ludziom renesansu.
Taki typ kobiety inspirował wiele artystów
*także w tym okresie wzorzec kobiecej urody stworzył Boticielli, choć sam nie zachwycał się kobietami i na myśl o ożenku dostawał gorączki.
*Stworzył on niezwykle poetycki portret kobiety, ucieleśniony w wizerunkach mitycznych bogiń, nimf, aniołów o lekko przechylonych głowach, spadzistych wątłych ramionach i pięknych dłoniach. Można by tu przedstawić portret pt. „Stworzenie Wenus’ . Ideał kobiety przedstawiony na muszli symbolizującej kobiecość, płodność, zmysłowość.Kobieta miała zgrabny nos, szczupłe policzki, ładne usta, przepiękne złociste włosy. Wenus mimo swej nagości jest skromna i niewinna- symbolizuje miłość duchową, najwyższą harmonię piękna i cnoty.
*Kobieta w renesansie przedstawiana była najczęściej na pierwszych planach obrazu.
*w przedstawionym obrazie obok pt; woność wiodąca lud na barykady” właśnie się to potwierdza.
Kobieta dominuje nad całością kompozycji, dominuje alegoryczna figura wolności, wyrażona jao kobieta. Obnażona do piersi kroczy naprzód poprzez martwe ciała powstańców.
1 3 1
2009-11-04T15:24:25+01:00
Kobiata wdług Biblii powinna być wierna swoemu mężowi pomocna mu nad opanowaniem zwierząt.Ewa źle zrobiła że zerwała jabłko i dlatego nie była posłuszna to nie był ideał kobiety gdy by była idealna nie zrywała by jabłka na które skusiłm ja wąż,bóg wiedział że Adam posłuchał pokusy żony i wygonił ją i jego z raju przez to świat był od tamtej pory zły pełny cierpień i wojen.Bibilia opowiqada jaka powinna być kobieta i powinniśmy tego słuchać jako płeć piękna.Kobiety też powinny być obdarywowoane szacunkiem przez mężczyzn ponieważ kobiety rodzą im dzieci.
2 2 2