Odpowiedzi

2010-04-08T20:30:30+02:00
Ania Shirley gdy ją poznajemy ma 11 lat i jest sierotą.
Według niej jest zakompleksioną sierotą tzn. ma rude włosy i wolałaby się nazywać Kordelia. Bardzo nie lubi gdy nazywają ją marchewką - przykład Gilbert do niej tak powiedzia ł i obiecała sobie że nie wymówi jego imienia do końca zycia. Nie lubi być także nazywana Andzia, bo jak sama mówi : cytuję - to nie jest romantyczne imię. Dziewczynka bardzo miła, koleżeńska,pracowita, rozsądna i mądra.

16 3 16
2010-04-08T20:39:38+02:00
Ania podlotek (lat około 12):
Rudowłosa dziewczynka o piegowatej twarzy i zielonych oczach, bardzo szczupła. Najczęściej nosiła skromne, niemodne i nieładne sukienki.
Ania jako 16-letnia panienka:
Dziewczyna rudowłosa, szczupła o smukłej, zgrabnej sylwetce, z wielkimi szarozielonymi oczyma, o inteligentnym wyrazie twarzy. Ubrana skromnie, choć gustownie, bez zbędnego przepychu.
Charakter:
Charakter Ani nie uległ zmianie, ciągle była tak samo wrażliwa na piękno przyrody, jednakże część cech znikła, np. przestała posługiwać się afektowanymi wyrażeniami. Mimo, że zaczęła się posługiwać prostym językiem, jej talent literacki wciąż się rozwijał.
Również dzięki cechom negatywnym, jak np. gadatliwość, upór, lekkomyślność, impulsywność, bohaterka staje się bliższa czytelnikowi, jest bardziej wiarygodna; jej portret literacki jest wnikliwy.
Ten opis powinien być dobrze...:)
11 3 11