Odpowiedzi

2010-04-08T21:20:04+02:00
Przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Dzięki temu uczuciu ubogacamy świat, pomagamy innym, sprawiamy że druga osoba czuje się potrzebna i doceniana. To tylko niektóre pozytywy przyjaźni. O tym że przyjaźń jest bardzo ważną wartością postaram się udowodnić w dalszej części mojej pracy.
Pierwszym argumentem potwierdzającym postawioną przeze mnie tezę jest to , że dzięki przyjaźni stajemy się lepszymi ludźmi. To ona sprawia , że wśród wielu obowiązków potrafimy znaleźć chwilę czasu by porozmawiać z przyjacielem , pomóc mu a nawet po prostu przy nim być.
Kolejnym argumentem jest to , że przyjaźń poprawia naszą samoocenę. Przyjaciel zawsze potrafi nas pocieszyć , ale i docenić. Widzi nasze trudy i starania, a przede wszystkim smuci się i cieszy razem z nami. Sprawia ,że czujemy się potrzebni i dowartościowani.
Następnie warto wspomnieć o tym , że przyjaźń buduje relacje międzyludzkie. To dzięki niej świat jest piękniejszy, ludzie wierzą w innych, wiedzą że mogą liczyć na pomoc i wsparcie a przede wszystkim dzięki przyjaźni pojawia się na twarzach uśmiech a w sercach radość.
To tylko niektóre pozytywy przyjaźni. Jest ona jedną z najważniejszych wartości w życiu.Sprawia ona , że świat jest piękniejszy , miły. Przez przyjaźń pomagamy innym uwierzyć w siebie i ludzi , dajemy ludziom pomoc i wsparcie i ubogacamy naszą duszę. A przede wszystkim dajemy innym radość. Dlatego powinniśmy ją pielęgnować i szanować.
4 4 4