Napisz jak rozumiesz tytuł książki 'Syzyfowe Prace'
__________________________________________________

proszę pomóżcie ! ;***
<powinno to zająć pół strony z zeszytu> ;))

dzięki wielkie ;)*

ps. moja pani z Polaka jest wszechwiedząca ;D ona zauważy jak będzie z neta ;D napiszcie własnymi słowami ;))
Pozdroffka ;**

2

Odpowiedzi

2010-04-08T21:50:06+02:00
Tytułowe "Syzyfowe prace" można interpretować jako prace rusyfikatorów pozbawione efektów, młodzież sobie tylko znanymi sposobami potrafiła odnalźć swoje korzenie, głęboko odczuwała swoją polskość. Metody rusyfikatorów i ich działania pozostają więc bezowocne, czyli nie przynoszące żadnych efektów.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T21:53:15+02:00
Tytuł "Syzyfowe prace"nawiazuje do mitu o Syzyfie. Był to wladca koryntu, ulubieniec bogow. Byl czesto zapraszany na uczty. Syzyf plotkowal na ziemi na ich temt,az pewnego dnia zradzil smiertelnikom jakas wielka tajemnice Zeusa. On rozgniewal sie srodze i skazal go na smierc wysylajac bozka. Syzyf uwiezil go i wszyscy zyli szczesliwie, nie bylo smutku, smierci. Pewnego dnia bogowie sobie o nim przypomnieli i skazali go na straszna kare- w ciemnosciach hadesu wtacza na stroma gore wielki glaz. Jego meka konczy sie gdy glaz stanie na szczycie. Ale zgodnie z wyrokiem Zeusa to sie nigdy nie stanie.
Syzyfowa praca to okreslenie ciezkiej, bezsensownej pracy, nie konczacej sie.
w ksiazce zeromskiego jako syzyf zostali przedstawieni nauczyciele, ktorzy chca za wszelka cene zrusyfikowac polska mlodziez.ich praca jest ciezka ale nie przynosi efektow.
1 5 1