1. Notatka prasowa o przyjeździe słynnego artysty !
2. Notka encyklopedyczna o wybranym poecie współczesnym np: Władysława Szymborska

Kto zrobię te dwa to zatwierdzę jako najlepsze ; p

Pomóżcie zróbcie dziś teraz najlepiej bo na juro mi potrzebne pzdr ; )

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T21:59:53+02:00
Wisława Szymborska- urodzona 2 lipca 1923 w Bninie. Polska poetka współczesna, eseistka, felietonistka; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Akademii Umiejętności, laureatka literackiej Nagrody Nobla.
Jej słynne dzieła to:"Sto wierszy – sto pociech", "Koniec i początek"," Dlatego żyjemy","Pytania zadawane sobie" .

2. !6.02 o godzinie 17.00 do Gdańska przybył Tom Cruise. Na Placu Bankowym, zgromadziło się wielu ludzi, chcących wysłuchać przemówienie Toma. Dwie godzina poświecił na wygłaszanie mowy, dotyczącej wojny w Iraku.CDałośc spotkania przebiegła w miłej atmosferze. PO swoim wystapieniu Tom wrócił do hotelu w Warszawie.
2010-04-08T22:15:38+02:00
Dzisiaj dnia 15.04.2010roku do naszego miasta przyjechała słynna poeta Wisława Szymborska, mozna ją było spotkać w miejscowym ośrodku kulkury oraz bibliotece. Pani Szymborska bardzo chętnie udzielała odpowiedzi na wasze pytania. Opowiadała o swoich przeżyciach o tym jak bardzo cieszyła się z nagród, które otrzymywała. Czytała swoje wiersze, których wszyscy słuchali z zamiłowaniem. Na końcu poetka obiecała, że napewno jeszcze nas odwiedzi.

Miron Białoszewski(1922-1983)- poeta, autor tekstow prozatorskich i dramatycznych. OTO jego AUTOPREZENTACJA:" urodziłem sie w lipcu, wniedzielę, w Warszawie, na rogu Leszna i Wroniej, w 1922 roku. Polonistyki nie ukończyłem w 1947. Pracowałem za to rok na poczcie jako sortownik listów. Piszę- nie pamietam odkąd i dlaczego- też nie pamiętam". Tak przedstawił się autor na tomiku wierszy MYLNE WZRUSZENIA. Białoszewski nie wsomniał w tej prezentacji o swojej maturze uzyskanej podczas wojny w tajnym nauczaniu, o latach okupacji przeżytych w Warszawie i o 63 dniach powstania. Po wojnie (której ostatni rok spędził na przymusowych robotach w Niemczech) imał się róznych zajęć, później założył z przyjaciółmi eksperymentalny Teatr Osobny. Wystawił w nim programy oparte na własnych tekstach. Jego poezja budziła zdumienie, jedni sie nią zachwycali, inni ją krytykowali, odmawiając jej nawet miana poezji. Do dzisiaj twórczość Białoszewskiego uchodzi za trudną w odbiorze. Miron Białoszewski żył samotnie, w swoim warszawskim mieszkaniu miał tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Oprócz stołu, krzesła, szafy, łóżka zaliczał do nich również gramofon. Uwielbiał muzykę, którą miał za towarzyszkę swego życia. Na pytanie czy czyta poezję, odpowiadział kiedyś "niechętnie". Aapytany jakie książki czyta najchętniej rzekł: " Bo ja wiem... Różne: historyczne, pamiętniki, dla pensjonarek... Różne. To znaczy teraz w tych latach podstarzałości, bo kirdys to nie cierpiałm kryminałów czy jakichś międzyplanetarnych." Podczas pogrzebu poety jeden z grabarzy nazwał go podobno "superlatywą człowieka".