Odpowiedzi

2009-11-03T15:29:03+01:00
At morning i do wash up my body and eat breakfast. At the afternoon i go back to home and eat supper and i do my homework. In the evening i watch TV and play in computer games
2009-11-03T15:30:39+01:00
Ja rano wstaję ide sie umyc jem śniadanie a potem ide do szkołoy gu wracam ze szkoły wstampiam do cafejki internetowej póżniej ide na obiad do domu robie zadanie i idę grać w piłkę .Gdy wroce oglądam filmy i idę spac.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-03T15:51:03+01:00
I usually wake up at 7 oclock. I quickly make my bed and go to the bathroom. I wash my eyes, face and brush my teeth with a toothbrush then I carefully comb my long hair. I put my clothes on and I am ready to have some breakfast. I uusally have yoghut, a ham sandwich and a cup of hot tea. I leave the house together with my brother who picks me up to my school. We are almost always in a rush and I hardly manage to get there on time. I usually spend six hours at school and come back home. I eat me dinner hungrily and I do my homework if there is any. at five my parents are back from work so we rest for a while, usulayy in a front of TV. In the evening I have a supper, shower and about half an hour I read a book in my bed then I fall asleep.

zazwyczaj wstaje o 7 rano i szybko ściele łóżko i ide do łazienki. Myję oczy ,twarz i zęby szczoteczką ,czeszę ostrożnie moje długie włosy. Zakładam ubrania i jestem gotowa na sniadanie. Zazwyczaj jem joogurt i kanapkę z szynka i kubek gorącej herbaty. Opuszczam dom razem z bratem który odwozi mnie do szkoły. Zazwyczaj spędzam 6 godzin w szkole i wracam do domu. Jem obiad szybko i ide do lekcji jeśli mam jakies. O 5 rodzice wracają z prasy więc są zmeczeni zazwyczaj oglądają tv. Wieczorem biore prysznic i półgodziny(chyba) czytam książkę w łóżku i wtedy zasynam.