Odpowiedzi

2013-02-21T16:57:08+01:00


I wtedy wlaśnie coś zaczęło się zmieniać, bo Kamil poznał Olę, która wprowadziła się do jego bloku. Sympatyczna rówieśniczka szybko zdobyla serce skrytego wcześniej chlopca. Na początku chłopiec był nieufny i raczej wrogo do niej nastawiony. Dziewczyna wiedziała, że chlopiec zadaje się z elementem przestępczym, ale to jej nie znięchęcilo do tego, aby bliżej poznać chlopca, ponieważ czuła, iż jest on wartościowym człowiekiem, który pogubił się w swoim życiu.
Ola w czasie szkolnym uczyła się, a w czasie wakacji pracowała dorywczo, by mieć pieniądze na swoje potrzeby. To właśnie dzięki niej Kamil znalazl pracę przy zbiorze truskawek. Nie były to żadne kokosy, ale szef obiecał, że jak się sprawdzi to przyjmie go do pracy przy rozładunku towaru w swoim sklepie.
Kamil i Ola pracowali razem przy truskawkach gdzie było mnóstwo ludzi. Tam chłopiec stał się rozmowny, dowcipny i bardzo otwarty. Nagle stał się duszą towarzystwa. Byl komunikatywny i towarzyski. Chętnie współpracował z innymi ludźmi. Często się uśmiechał i żartowal.
Kamil za pierwsze zarobione pieniądze kupił przyzwoite spodnie, białą koszulkę , czerwone trampkii i w tym stroju wyglądał znakomicie. W zakupach pomagała mu Ola, która miała świetny gust. Młodzi prawie się nie rozstawali ze sobą. Dużo czasu spędzali razem na wspólnych rozmowach, spacerach. Chłopiec z czasem nabrał do dziewczyny zaufania. Czuł, że przy sobie ma kogos na kim może polegać.
Za namową Oli, Kamil poprosił rodziców, aby podjęli się leczenia odwykowego. Na początku rodzice chlopca nie chcieli się na to zgodzić, ale potem zmienili zdanie. Wtedy właśnie zrozumieli jak wielką krzywdę wyrządzili chłopcu nadużywając alkoholu i nie dbając zupełnie o niego. Terapeta pomógł im stanąc na nogi i trzeżwym okiem spojrzeć na świat. To dzięki jego pomocy  rodzice szybko znaleźli pracę i na nowo zaczęli budować swoje relacje z synem.
Chlopiec z dnia na dzień nabierał zaufania do rodziców, bo w domu czekał na niego ciepły obiad i miła atmosfera. Rodzce ciężko pracowali, dbali o dom i syna. Zwlaszcza troszczyli się i opiekowali Kamilem, a on to docenial. Chlopiec szanowal ich, byl w stosunku do nich serdeczny i mily. W domu nie brakowało pieniedzy, a chłopiec po jakimś czasie poczuł, że jest kochany.
Kami zaczął czytać książki, jeżdzić na rowerze, a kiedy mial więcej czasu to malowal piękne krajobrazy. Ola cały czas wspierała chlopca, a i on troszczył się i opiekowal dziewczyną, aż po jakimś czasie młodzi wyznali sobie milość i planowali współną przyszłość.
Kamil zerwał wszelkie kontakty z przestępczym półświatkiem, poznal Olę, którą pokochał i dzięki temu poczuł się szczęśliwy. Od nowego roku zamierzał codziennie chodzić do szkoły i uczyć się pilnie, bo w przyszłości chcial zostać weterynarzem.
Sąsiedzi, znajomi zauważyli zmianę u Kamila i po bliższym poznaniu okazało się, że jest to chlopiec kulturalny, sympatyczny i bardzo bystry. Wszyscy polubili chlopca.
Moim zdaniem, na początku Kamil był nieco zagubiony, ponieważ jego rodzice nadużywali alkoholu, a on nie czul się kochany i akceptowany, dlatego wpad w złe towarzystwo. Dzięki wsparciu i milości Oli chłopiec odnalazł sens życia, zmienil swoje postępowanie, dlatego uważam, że jest on pozytywnym bohaterem.

1 5 1