Potrzebuję pilnie podanie do szkoły muzycznej I stopnia. Chcę zdawać na fortepian, skrzypce lub wiolonczelę. Najbardziej na skrzypce.

Podanie ma dotyczyć Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. (ul. Namysłowska).

Nie chodzi mi tutaj o kwestionariusz, który rozdają w szkole lub można ściągnąć ze strony szkoły, wydrukować i wypełnić. Chodzi mi o podanie, takie jak pisze się do liceum. Wyjaśnienie dlaczego chcę się tam dostać itd. Chciałabym po prostu zobaczyć jak według Was takie podanie powinno wyglądać, bo ja nie wiem czy wypada pisać, że jestem uzdolniona muzyczna.

Mam nadzieję, że ktoś już takie podanie pisał i wie jak to trzeba odpowiednio napisać, albo ktoś, kto nigdy czegoś takiego nie pisał ma ciekawą propozycję na napisanie takiego podania.

Mam nadzieję, że po podaniu powyższych informacji sprawa z moim podaniem do SM jest zrozumiała.

To jest naprawdę pilne. Proszę napiszcie wasze propozycje. Z góry wieeeelkie dzięki :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T01:56:22+02:00
"Mam nadzieję, że po podaniu powyższych informacji sprawa z moim podaniem do SM jest zrozumiała." - jak dla mnie jest zrozumiała lecz nie do końca... piszesz o fortepianie, skrzypcach lub wiolonczeli. Chodzi o to że albo fortepian albo skrzypce albo wiolonczela? Zajęcia z gry na fortepianie są generalnie zawsze i wszędzie. Nie trzeba iść do klasy fortepianu, żeby uczyć się gry na fortepianie bo to jest przedmiot obowiązkowy bez względu czy jest się w klasie fortepianu, skrzypiec, klarnetu czy perkusji. Nawet jeśli człowiek chce się dostać na studia na reżyserię dźwięku aby potem w pracy siedzieć za stosem urządzeń z gałkami, przyciskami i suwakami w radiu czy w telewizji to ma na akademii muzycznej egzamin z gry na fortepianie. Czyli mam rozumieć, że chcesz się dostać do klasy skrzypiec lub wiolonczeli? Po tej stronie: http://zadane.pl/profil/maryycia-202216 widzę, że masz 15 lat więc to trochę dużo na skrzypce czy wiolonczele. Ogólnie rodzice wysyłają swoje dzieci na skrzypce, altówkę lub wiolonczele (na kontrabas nie bo ten jest tylko w szkolnictwie wyższym i szkołach II st.) kiedy mają 6-7 lat a jeszcze wcześniej (4-5 lat) załatwiają im jakieś prywatne zajęcia. Jeśli ktoś dostaje się do szkoły mając więcej lat to praktycznie tylko na pełny cykl 6 letni. Szkoły artystyczne tak samo jak szkoły zawodowe czy technika dają (w odróżnieniu od liceów ogólnokształcących) pewien konkretny zawód. Po ukończeniu szkoły muzycznej II st. uzyskuje się tytuł "muzyka" i ma się go potwierdzonego dyplomem. Jedni piszą w CV, że są mechanikami a inny, że są muzykami... Tak jak jedne szkoły biorą uczniów po to aby stali się oni potem mechanikami i służyli jako wykwalifikowana siła robocza tak samo szkoły muzyczne przyjmują kandydatów po to aby byli oni potem muzykami z zawodu - po to aby ich pracą zarobkową było potem granie na koncertach, nagrywanie nagrań dla radia, telewizji czy też na potrzeby wytwórni płytowych. Dlatego też najważniejszą kwestią jest to jakie masz doświadczenie z muzyką a przede wszystkim jakie masz doświadczenie z gry na instrumentach. Musisz liczyć się również z tym, że prócz skrzypiec czy wiolonczeli oraz fortepianu będziesz jeszcze miała zajęcia z kształcenia słuchu, audycje muzyczne itp. oraz (ale to od II roku) grę w orkiestrze. Będziesz musiała podzielić jakoś to wszystko między normalną szkołę. Pewnie będziesz chciała kontynuować naukę w szkole muzycznej II st. A to skończy się obowiązkową maturą z historii muzyki, która jest o wiele trudniejsza od matury z historii ogólnej, którą samą w sobie zdaje bardzo mało osób. Będzie trudno ale wierzę, że dasz sobie radę. Co do podania to tutaj: http://zadane.pl/zadanie/787192 masz (chodzi mi o odpowiedź 2 i 3) dobre przykłady podać. Po prostu dostosuj podany tam wzór do Twojej sytuacji (tzn. do szkoły do jakiej chcesz złożyć podanie oraz tego jakie Ty masz motywacje aby być u nich uczniem a to najlepiej wiesz Ty sama) a będzie dobrze.