Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T10:25:14+02:00
„Przygody Tomka Sawyera” to książka, którą napisał Mark Twain.Ta powieść skierowana przede wszystkim do najmłodszych czytelników, lecz równie chętnie sięgnie po nią zarówno młodzież, jak i dorośli. Głównymi bohaterami są: Tomek Saywer i Huck Finn. W rolach drugo planowych są takie postacie jak: ciotka Tomka Polly, Sid, Becky. Akcja książki rozgrywa się w Saint Petersburgu.jest to małe senne amerykańskie miasteczko. Tomek Sawyer to sympatyczny łobuziak. Jest sierotą dlatego mieszka u cioci Polly,która się nim zajmuje.Tomek przysparza cioci wiele problemów i przykrości z konsekwencji.Jest bardzo ciekawy świata.Bardzo chciał by zostać bohaterem więc wpada w tarapaty naszczęście zawsze wymiga się od kary.
Książka jest interesująca, ponieważ są chwile grozy.Naprzykład wtedy gdy Tomek z Huckiem poszli na cmentarz. (ten moment spodobał mi się nabardziej) Ta książka zainteresowała mnie również tym że przedstawia codzienność naszego życia. Walkę opiekunki urwisa który jest ciekawy świata. Przedstawia życie młodego chłopaka który jest ciekawy i odważny. Chce z jak najlepszej strony pokazać się dziewczynie i poznać z nimi bliższe więzi.Z tej oto książki dowiadujemy się również
jak wyglądało życie w tamtych czasach Tomka Sawyera pracowali oni w zuzupełnie inny sposób niż my teraz.
Bardzo podobało mi się opisane w humorystyczny sposób trudne przeżycia Tomka, który był sierotą a potrafił odnaleźć się w przykrej dla niego sytuacji.Książkę tę przeczytałam z wielkim zapałem i zainteresowaniem często chcę się ją przeczytać jeszcze raz a więc w wolnych chwilach lubię powrócić do przygód Tomka Sawyera.W książce znajduje się wiele ciekawych fragmentów które czasem na lekcji z panią powtarzamy .Polecam bardzo gorąco tę książkę szczególnie młodzieży która już wyrosła z fantastyki na.z Narnii czy Harrego Potera. Jeśli ktoś chcę się dowiedzieć jak młodzi ludzie kiedyś uczyli się życia niech sięgnie właśnie po tą książkę.


Mam nadzieje że dobrze to napisałam siedziałam 20 min.
P.S.Jeśli to możliwe daj naj.....
34 4 34