Odpowiedzi

2010-04-09T13:30:56+02:00
Do obszarów bądź krain na których uprawia się wyjątkowo dużo roślin należy Puszcza Białowieska. Jest to miejsce stworzone w stu procentach przez naturę, gdzie rośliny czują się dobrze, mają wszystko co potrzebne i wyrastają samowolnie. Takie miejsca jak te zapewniają roślinom dogodne warunki do życia, a także nie są sztucznym wytworem ludzi. Do takich miejsc należą także Pieniny. Znajdziemy tam wiele roślin, których nie ma na innych obszarach naszej ojczyzny Polski. Właściwie nie ma miejsca, w którym byłoby tyle zieleni i dorodnych okazów roślin jak w Pieninach. Ponadto mnóstwo roślin znajdziemy we wszelkich Parkach Narodowych, np. w Ojcowskim Parku Narodowym, Gorczańskim Parku Narodowym, Babiogórskim Parku Narodowym czy Drawieńskim Parku Narodowym.

pozdrawiam i liczę na naj, gdyż ta odpowiedź jest powyżej wymagań i na pewno dostaniesz za nią dobrą ocenę ;)
55 4 55
2010-04-09T13:48:28+02:00
Pszenica:najwięcej występuje w Polsce południowej i południowo-wschodniej gdzie występują żyzne gleby np.; Nizina Śląska,Przedgórze Sudeckie, Podkarpackie, Wyżyna Lubelska (woj. chełmskie, zamojskie, przemyskie, krośnieńskie, krakowskie, wałbrzyskie, legnickie, wrocławskie, opolskie)
Żyto:uprawia się najczęściej w Polsce środkowo-wschodniej(Nizina Mazowiecka i Podlaska)
Jęczmień:najczęściej uprawia się w województwie północno-wschodnich (elbląskie, olsztyńskie, suwalskie)
Jęczmień browarny uprawiany jest na Nizinie Południowo-Wielkopolskiej, na Równinie Wrocławskiej oraz Legnickiej na Kujawach i Wyżynie Lubelskiej.
Owies:województwo podlaskie w województwach górskich- nowosądeckim, bielskim i jeleniogórskim.
Ziemniaki:Polska środkowa i Podlasie.
Buraki cukrowe: Żuławy Wiślane aż do Przedgórza Sudeckiego i Wyżyna Wschodniomałopolska.
Rzepak i rzepik:część zachodnia, zachodnio-północna i zachodnio-południowa kraju Dolny Śląsk w Wielkopolsce na Kujawach na Żuławach
Len:uprawa w Polsce północno-wschodniej i południowo-zachodniej
26 4 26