Odpowiedzi

2010-04-09T15:17:42+02:00
Radioaktywne wesele
KORESPONDECJA
Z ATOMIC MIXAYLE
Atomice.Eksperymentalna wieś o najwyższym współczynniku technicznego.Ale i pod cywilizacyjne strzechy zawitała tradycja.Ja tam byłam,miód i mleko piłam i na weselu tańczyłam.
Rozpętały się ciała!
Chłopcy i dziewczęta ruszyli w szaleńcze tany.W rytm muzyki dekafonicznej rozległy się przytupywania, a w rytm muzyki syntetycznej hołubce młodych tancerzy.Aż zakłębiło się od mazurów,krakowiaków i oberków.Państwo młodzi nie ustawali, a druhny i druhowiie opuszczali ich w tanecznym boju.Szczególnie udanym wodzirejem okazał się Smyga znany wśród miejscowych jako jeden najlepszych tancerzy. Tym razem chciał się popisać talentem niejakiego Piega. Ten z kolei pochwalił się przed gośćmi przepięknym hołubcem.Ciała tych dwóch dróżbów rozpętały się na dobre. W ruch poszły głowice atomowe,wyrzutnie, rakiety średniego zasięgu.A muzyka gra ła!
Na nic nie zdały się interwencje rodziców państwa młodych.Radioaktywne kiełki uaktywniły się i wszędzie zaczęły szaleńczo wyrastać niebieskie paprocie.Cóż to było za widowisko. Szkoda,że kamera naszej ekipy nie wytrzymała napięcia i wybuchła razem z jedną rakietą atomową.Zresztą dym,który powstał z ulatniających się gazów bojowych, i tak uniemożliwiłby nakręcenie filmu.Trzeba przyznnać że wesele w Atomicach się udało.
Zabawa była przednia.Moc fajerwerków, superefekty świetlne.
Mixayle