Odpowiedzi

2009-11-03T15:48:31+01:00
Moze to: http://forum.piusx.org.pl/forum/index.php?topic=684.0
hehe
1 2 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-03T15:49:34+01:00
Wydaje mi się, że w każdym kościele ksiądz sam wymyśla kazania i czyta listy o ile dojdą.
Tu masz przykład kazania z pewnego forum.
W ciągu roku liturgicznego obchodzimy wiele świąt, by uczcić majestat pracy naszego Pana. Jego najwspanialszym dziełem jest dokonanie wcielenia i zbawienia, tym samym my, wierni, celebrujemy święta Naszego Pana. Każdej niedzieli czcimy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielbimy Najświętszą Marie, Matkę Jezusa, dzięki której nasz Pan przyszedł na świat. To ją, najbardziej z ludzi obdarzona mocą odkupienia, my wierni, mamy zaszczyt sławić przez cały rok. Bóg zsyła nam też tak licznych i tak różnych świętych, którzy zdobią rok liturgiczny tak jak klejnoty, zdobią Chrystusową koronę.

To właśnie dzisiaj przypada Dzień Wszystkich Świętych. Dziś Najświętszy Kościół nie sławi tylko jednego z nich a wychwala imiona ich wszystkich. Dziś Kościół, jak dumna Matka raduje się istnieniem wszystkich swoich dzieci. Raduje się w swej teraźniejszej i przyszłej chwale. Jest jak panna młoda, poślubiona naszemu Panu. Dziś spogląda ze zdumieniem na wszystkie dary otrzymane od Pana. Prawdziwie dzieło Pana jest najwspanialsze.

My także, moi drodzy przyjaciele, powinniśmy spojrzeć na wszystkie dary, które Pan przygotował dla nas. Chwała którą obdarzamy dziś świętych jest także dla nas. Jedyna różnica pomiędzy nami i nimi polega na tym, że my nadal borykamy się z ziemskimi troskami, znajdujemy się jeszcze przed Sądem Ostatecznym, na którym zostanie nam powiedziane czy zasłużyliśmy na życie wieczne.

Zbyt często nie zauważamy świętych, tak jak nie zauważamy nas samych. Oczywiście w życiu wielu świętych były rzeczy wspaniałe, niezwykłe, rzeczy, które tylko Pan mógł zdziałać. Ale świętym stawał się mężczyzna i kobieta zupełnie podobni do nas. Mieli oni te same potrzeby, ulegali tym samym pokusom. Stawiali czoła tym samym problemom i smutkom, którym my stawiamy czoła każdego dnia. Różnica polega na tym że oni musieli nieść swój własny krzyż, a raczej ich krzyż prowadził ich do nagrody w postaci życia wiecznego. Nagrody, której nie sposób opisać żadnymi słowami. Wszystkie ziemskie radości stanowią tylko blady cień wobec szczęścia, które przygotował nam Pan w Raju.

Ta sama nagroda życia wiecznego czeka i nas, moi drodzy wierni. Próby i pokuszenia, którym jesteśmy poddawani, krzyż który niesiemy, to wszystko, może nas zaprowadzić do życia wiecznego. Możemy to zdobyć, ale tylko gdy będziemy żyć zgodnie z bożymi przykazaniami.
By tego dokonać powinniśmy brać przykład ze świętych. Nie powinniście się zniechęcać gdy czytacie o niezwykłych czynach jakich dokonywali niektórzy święci, a których wy nigdy nie zdołacie powtórzyć. Cudowne dzieła jakich dokonali święci stały się za sprawą łaski Boga. Ale pamiętajcie, że ta sama łaska jest dana i wam. Jeśli tylko pozostaniecie wierni swemu krzyżowi, da on wam łaskę dokonania wspaniałych rzeczy, ale pamiętajcie tylko prawdziwe pragnienie bycia świętym pomoże wam w tym.
1 3 1