Odpowiedzi

2010-04-09T15:42:27+02:00
Kochani!
Niektórzy z nas lubią literaturę, lubią czytac książki - niektórzy jednak nie. Poznajemy literaturę poprzez naukę języka polskiego, poprzez czytanie książek. Literatura może byc fascynującą przygodą ! Czytajcie książki i uczcie się języka polskiego ! Literatura wymaga również troszeczkę wyobraźni. Niektórzy nie umieją jej zrozumiec, lecz bardzo się starają. Proszę was, czytajcie wiele książek. Literatura jest fascynującą przygodą. Przy literaturze czujemy się, że istniejemy w innym świecie.

DZIĘKUJĘ, ŻE MOGŁAM ODPOWIEDZIEC NA TWOJE ZADANIE. ŻYCZĘ POWODZENIA I SERDECZNIE POZDRAWIAM. Cappucino:)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T15:45:40+02:00
Wiem, że wielu ludzi uważa, iż literatura jest nudna. Ja sądzę natomiast, że poznawanie jej może być fascynującą przygodą. Chciałabym udowodnić wszystkim dlaczego tak uważam i mam nadzieję, że chociaż kilka osób zmieni swoje zdanie i stwierdzi tak jak ja.
Dzięki literaturze możemy dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy, np. gdy czytamy powieść "Krzyżacy" możemy się dowiedzieć jak przebiegała bitwa pod Grunwaldem. Z tej lektury poznamy również ważne postaci z historii naszego kraju.
Gdy czytamy wiersze lub fraszki poznajemy różne morały jakie się z nimi wiążą. Dzięki nim można wiele wywnioskować i zmienić swoje postępowanie jeśli jest to konieczne.
Ludzie czytają także dla przyjemności. Jest wiele książek bardzo interesujących, dzięki którym "przenosimy się do innego świata", np "Opowieści z Narnii" lub "Harry Potter".
Mam nadzieję, że teraz ludzie inaczej będą postrzegać literaturę. Bo na prawdę jest to bardzo fascynująca przygoda.


Mam nadzieję, że pomogłam. :)