Odpowiedzi

2010-04-09T16:29:24+02:00
Potrafił rozmawiać z młodzieżą, wybaczył też osobie która chciała go postrzelić, mówił bardzo mądre kazania.
4 3 4
2010-04-09T16:31:17+02:00
W życiu każdego człowieka bardzo ważne jest posiadanie kogoś, kogo można nazwać autorytetem. Autorytetem jest osoba budząca zaufanie, mająca wpływ na zachowanie i myślenie innych ludzi. Człowiekiem, który z pewnością charakteryzuje się tymi cechami był Jan Paweł II.
Papież był osobą, która swym zachowaniem, słowami i wiara dawała przykład do naśladowania. Myślę, że każdy z nas nie ma co do tego żadnych wątpliwosci.Jan Paweł II był papieżem który miłością nawracał serca, darował pokój ludzości, żarliwie miłował Boga, utwierdzał wiar i szczerze kochał wszystkich ludzi. Przykładem, który potwierdz moje argumenty były Jego liczne pielgrzymki, które odbywał nasz paiez w celu spotakania się ze wszystkimi ludźmi. poprzez te wizyty w różnych krajach, nie tylko chrześcijańskich, Jan Paweł II docierał do src i umysłów ludzkich. W ten spsób jednoczył wszystkich ludzi, a swoimi słowami wpływał na nasze myślenie i nawracał na właściwą drogę.
Kolejnym argumentem, który potwierdza wyżej postawioną tezę, jest fakt iż paiez był bardzo wykształocny. Świadczy o tym, Jego umiejętnośc posługiwania sie wieloma językami, co umożliwiało mu bliższy kontakt z wiernymi.
Ważną cechą dzięki której mogę mogę nazwać Go autorytetem jest Jego ogromna i szerokja tolerancja. Nie tylko jest to tolerancja wobec wszystkich narodowości ale takze ludzi innej wiary i poglądów. Głównym celem misji papieskiej było rozpowszechnienie i utrzymanie pokoju na świecie. Karol Wojtyła wywierał na toogromny nacisk. Świat jest przepełniony przestępczością, agresją i złem, a przecież każdy człowiek pragnie pokoju. Papież jako przewodnik pomagał w dązeniu do tak trudnego celu. Przykładem było zaproszenie przez papież a w 1986 r wszystkich przywódców największych religii świata. Wszyscy na Jego prośbę przybyli do Watykanu. Celem tego spotkania była wspólna modlitwa o pokuj. Każdy z przywódców modlił się we własnym obrządki religijnym. Spotkanie to pokazało rónwież jak bardzo tolerancyjny był Jan Paweł II.
Kolejnym argumentem była odporność i umiejętnośc przebaczania papieża. Kochał On wszystkich ludzi, w takim stopniu, że potrafił nawet wybaczyć człwiekowi, który próbował Go zabić.
Jan Paweł II był odporny na trudy życia, życia, które w pełni poiświęcił ludziom. Nie zaprzestał swoich pielgrzymek i swej działalności w swiecie nawet nawet mimo choroby, czy postrzału. Chciał przebywać z ludźmi, rozmawiać z nimi.
Argumetów potwierdzających postawiona tezę jest bardzo duzo, ja postarałam sie wymienic tylko te najwazniejsze. Nawet teraz po Jego smierci, ludzie na całym świecie jednoczą się w modlitwie. Na pogrzeb papieża przybyło wiele milionów ludzi. Myśle, że Jan Paweł II na zawsze pozostanie w sercach I pamięci wszystkich ludzi i tym samym na zawsze będzie naszym autorytetem.
3 5 3
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-04-09T16:33:28+02:00
Jan Pawel II byl autorytetem dla niektorych ludzi, glownie dla Polakow, poniewaz bardzo pieknie umial mowic o milosci, o przebaczeniu. Glosil tez wspaniale hasla ekumenizmu. Czesto podkreslal, ze chrzescijanie powinni zyc w zgodzie z Zydami, cjoc w parze ze slowami nie szly czyny. To byly bardzo piekne i wzniosle hasla. Odbyl tez wiele podrozy nazywanych pielgrzymkami, w czasie ktorych czynil wiele spektakularnych gestow, jak na przyklad calowanie zeimi. Zawsze tez wyglaszal przemowienia potepiajace wojne i modlil sie publicznie o pokoj. Byl doskonalym aktorem. To wszystko , jak rowniez fakt, ze media w naszym kraju bardzo naglasnialy wszystko to, co glosil, ludzie nie zauwazali, ze to tylko pustoslowie, ufali papiezowi i uwazali go za autorytet.
5 3 5