Odpowiedzi

2010-04-09T16:59:15+02:00
"Pieniądze to nie wszystko"
Uwazam,że to zdanie to czysta prawda.Moje zdanie jest takie, ponieważ są o wiele ważniejsze sprawy w życiu niż tylko pieniądze.
Przykładem z literatury jest np. główny bohater książki pt. "Opowieść wigilijna" - Scrooge.Dla niego najważniejsze były sprawy finansowe. Rodzina już się dla niego nie liczyła. Póżniej już sie to zmieniło. Jednak na początku mógł nawet w święta pracować, aby mieć jak najwięcej pieniędzy. Z niimi tak i tak nic nie robił, ponieważ nie dawał np rodzinie lub nie remontował domu.Miał żonę tylko,ze ona go opuściła, ponieważ ona się w jego życiu już nie liczyła.Zapewne każda osoba by tak postąpiła jak ona.
Pieniądze nie są najważniejsze, bo na pierwszym miejscu powinna być rodzina.Potem dopiero pieniądze. Pieniądze szczęścia nie dają.Przyjaźni lub miłości jeszcze nikt nie kupił.
Powinniśmy się z tym liczyć, ponieważ każdy kto ma tylko na myśli pieniądze(dla niego są najważniejsze) to taka osoba się zmienia.
1 5 1
2010-04-09T16:59:24+02:00
W dzisiejszym świecie ludzie bardzo często zapominają ze pieniądze to nie wszystko.Niektórzy gubiąc sie w zawiłej kombinacji podatków i opłat nie myślą o tym co jest na prawde ważne.
Scrooge z "Opowieści Wigilijnej"był zawsze sam.Ponieważ był skąpym dusigroszem nikt go nie lubił.I chociaż był bardzo bogaty nie potrafił samotnie odnaleźć szczęścia
Jan Kochanowski w wierszu "Na zdrowie" zawarł bardzo ważną prawde życiową."Ślachetne zdrowie nikt sie nie dowie jako smakujesz aź sie zepsujesz.Bo dobre mienie,perły kamienie dobre są ale gdy zdrowia wcale.. ."
Pismo Św. mówi"gdybyś posiadł wszystkie bogactwa świata a miłości byś nie miał byłbyś jako cymbał brzmiący albo miedz brzęcząca".
W "Skąpcu" Moliera Harpagon tak bardzo pokonał pieniądze,ze przestał dbać o rodzine.W jego domu nikt go nie kochał a on nienawidził własne dzieci i ciągle podejrzewał o kradzież.Więzi rodzinne uległy zburzeniu przez jego skąpstwo.
Powyższe argumenty potwierdzają postawioną przezemnie teze.Przed pieniędzmi są dużo wazniejsze wartości takie jak zdrowie,miłość,rodzina czy przyjaciele.
1 5 1