Napisz wypracowanie na wybrany temat:
1)młodzi ludzie są/nie są podatni na namowy rówieśników
2)grupie można/nie można odmówić
3)czy grupa ma wpływ na naszą osobowość ?
4)czy każdy młody człowiek powinien nalezeć do jakieś grupy ?

prosze nie zapomnieć o 3 akapitach
praca nie może być krótsza niż 1 strona w szeszycie i nie dłuższa niż 2 strony w zeszycie :P Nie kopiować z neta
powodzenie:*

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T17:11:53+02:00
Moim zdaniem młodzi ludzie są podatni na namowy rówieśników. Ulegają oni naciskowi dużej grupy osób np klasy w szkole.
Muszą podążać za trendami w modzie , ponieważ jeżeli tego nie zrobią mogą zostać wyśmiani a może i jeszcze gorzej. W XXI media kuszą nas nowymi nie zawsze potrzebnymi rzeczami. Jak powszechnie wiadomo młodzież nie ma jeszcze dość dobrze rozwiniętego umysłu i ulega takim pokusom. Wielu młodych ludzi gdy popada w złe towarzystwo sięga po papierosy ponieważ namawiają ich do tego koledzy którzy wmawiają im ,że jest to dobre.
Myślę ,że młodzież zbyt często ulega namowom rówieśników co nie zawsze dobrze się dla nich kończy.
1 5 1
2010-04-09T17:16:55+02:00
Moim zdaniem, młodzi ludzie są bardzo podatni na namowy rówieśników. Większość nastolatków, szczególnie w XXI wieku, zeszło na złą drogę, z powodu złego towarzystwa i braku asertywności. Młodzież w okresie dojrzewania, bardzo liczy się z opinią środowiska (większość kieruje się nią w życiu) i robi wszystko, w celu dopasowania się do grupy. Dla dojrzewającego człowieka, o wiele większym autorytetem jest popularny kolega, lubiana koleżanka, od rodzica.
Wielu nastolatków, chcąc dorównać swoim ,,przyjaciołom'' i znajomym, oraz młodszym kolegom zaczęło palić papierosy, pić alkohol czy też brać narkotyki. Niektórzy z tych młodych ludzi, wzięło ten pomysł od starszych kolegów, bądź rówieśników. Młodzież stara się pokazać zarówno młodszym jak i starszym od siebie ludziom, że jest już dorosła, że człowiek mający 14 czy 15 lat jest już dorosły, dojrzały, odpowiedzialny, zachowując się nieodpowiedzialnie, niedojrzale, jak dziecko. Częste kontakty z alkoholem, łamanie prawa, palenie tytoniu czy zażywanie środków odurzających, niestety imponuje wielu nastolatkom.
Myślę, że podatność młodzieży na często złe rzeczy, przez rówieśników nigdy nie przestanie być aktualnym problemem. Okres buntu, jaki przechodzą młodzi ludzie, to bardzo trudny czas, ponieważ każdy nastolatek, stara się żyć po swojemu, według własnych zasad <albo według zasad swoich rówieśników, co jest dużo częstsze>, więc imponuje mu denerwowanie rodziców, kłótnie z nimi, robienie im zwyczajnie na złość, dlatego właśnie za namową swoich przyjaciół, sięgają po narkotyki, alkohol lub papierosy. Wiadomo, że nic tak nie zdenerwuje lub zmartwi rodzica, jak świadomość, że jego dziecko szkodzi sobie samo, na dodatek robiąc to celowo.
2 5 2